Bydgoszcz
16C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 17 • L 14
25C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
24C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleFatalne skutki kąpieli. Jedna osoba zmarła, a druga walczy o życie
01.06.2018 | 14:43

Fatalne skutki kąpieli. Jedna osoba zmarła, a druga walczy o życie

28-latek walczy o życie w szpitalu.

Na zdjęciu: Wraz z dobrą pogodą coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad kąpieliskiem.

Fot. archiwum (zdjęcie poglądowe)

W czwartek w Osieku utonął mieszkaniec Torunia, a nad Zalewem Koronowskim wyciągnięto z wody 28-latka, który zniknął pod taflą, a teraz walczy w szpitalu o życie.

W powiecie toruńskim około godziny 16:00 utonął 27-latek w jeziorze w Osieku nad Wisłą. Mężczyzna przebywał nad jeziorem wraz ze swoimi znajomymi i spożywał alkohol. Korzystając z upalnej pogody, poszedł ochłodzić się do wody. W pewnym momencie znajomi stracili go z oczu. Po chwili jeden ze świadków zauważył ciało unoszące się w wodzie. Pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

Do drugiego zdarzenia doszło nad Zalewem Koronowskim w powiecie bydgoskim. Tam 28-latek w trakcie kąpieli zniknął pod taflą wody. Mężczyzna po chwili został wyciągnięty przez jednego z plażowiczów. 28-latek nie dawał oznak życia. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Podczas prowadzonej reanimacji przywrócono mu czynności życiowe. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wcześniej spożywał alkohol i nie potrafił dobrze pływać.

Zawsze należy pamiętać, aby przyjemność kąpieli była połączona z jej bezpieczeństwem. W większości przypadków główną przyczyną jest nieprzestrzeganie i lekceważenie obowiązujących przepisów, lekkomyślność oraz kąpiele pod wpływem alkoholu – przypomina kom.  Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.


Powiązane treści