Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fatalne wiadomości ws. Grzegorza Zengoty. Kapitan Polonii w szpitalu

Dodano: 04.08.2021 | 09:45

Na zdjęciu: Grzegorz Zengota nie wróci w najbliższym czasie na tor.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nie potwierdziły się przekazane przez Abramczyk Polonię Bydgoszcz dobre informacje na temat stanu zdrowia Grzegorza Zengoty. Kapitan zespołu z licznymi złamaniami przebywa w szpitalu.

Zengota upadł na tor w niedzielnym meczu Abramczyk Polonii z Wilkami Krosno i został przewieziony do szpitala. Jeszcze tego samego dnia klub poinformował, że żużlowiec nie doznał żadnych złamań. We wtorek okazało się, że sytuacja jest zupełnie inna niż spodziewano się po wstępnych badaniach.

–  Obrażenia Grzegorza są bardziej poważne niż początkowo się wydawało. Ma złamane pięć żeber, część z nich z przemieszczeniem. Do tego odma i uszkodzone płuco – napisano na stronie zawodnika na Facebooku. 33-latek jest już po zabiegu i przebywa w szpitalu. Na razie nie wiadomo, kiedy opuści placówkę i jak długo potrwa jego przerwa w startach. – Cały czas jest przy nim narzeczona Kaja, która podtrzymuje go na duchu. Stara się być silny i myśleć pozytywnie. Chce jak najszybciej dojść do siebie by móc wrócić na tor. Do Was – do kibiców. Trzymajcie mocno kciuki za Grześka – czytamy w komunikacie.

Ta informacja komplikuje sytuację Abramczyk Polonii przed meczem z Ostrovią Ostrów Wlkp., który zadecyduje o miejscu w fazie play-off. Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia. Możliwe, że zamiast Zengoty pojedzie w nim Adrian Gała, który wobec zatrudnienia Daniela Jeleniewskiego stracił miejsce w składzie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments