Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fatalny czas dla Davida Bellego. Musiał wycofać się z zawodów po upadku

Dodano: 26.05.2023 | 09:22

Na zdjęciu: David Bellego nie zaliczy początku sezonu do udanych.

Fot. Szymon Fiałkowski

To nie jest dobry czas dla Davida Bellego. Francuz po kilku słabych występach tym razem zakończył mecz przedwcześnie z powodu upadku.

W 6 biegu meczu pomiędzy Sheffield Tigers a Kings Lynn Stars David Bellego upadł na tor w następstwie starcia z Ryanem Douglasem. Australijczyk został wykluczony z powtórki, ale Bellego nie był w stanie kontynuować jazdy. Doznał wstrząśnienia mózgu, ale – jak poinformowała Abramczyk Polonia – nie ma złamań.

Przed upadkiem Bellego zanotował 3 punkty z bonusem w dwóch startach, a ostatecznie jego drużyna wygrała 60:30. Z dorobku punktowego musi więc być zadowolony, bo ostatnie tygodnie były dla niego koszmarne. Poprzednie dwa mecze ligi brytyjskiej kończył z zerowym dorobkiem startowym (dwukrotnie w trzech startach). Słabo spisywał się także w Szwecji (0 w 2 startach w Malilli) oraz w Polsce.

W 1 lidze Bellego ma średnią biegową 1,667 – dopiero 5. w drużynie Polonii i 29. w całych rozgrywkach. Przed sezonem oczekiwano, że podobnie jak przed dwoma laty będzie jednym z najlepszych zawodników rozgrywek. W niedzielnym meczu z ebebe PSŻ Poznań zdobył 7 punktów w pięciu startach, dwukrotnie przyjeżdżając na ostatnim miejscu. identycznie zaprezentował się wcześniej w Zielonej Górze, a jeszcze gorzej było w Landshut, gdzie przywiózł tylko 3 punkty (0,0,-,0,3).

W Bydgoszczy rozczarowują też pozostali obcokrajowcy, więc ich przebudzenie w drugiej części sezonu będzie konieczne, aby Abramczyk Polonia zawalczyła o awans do PGE Ekstraligi. Teraz bydgoszczan czekają dwa mecze u siebie – 1 czerwca ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk i 4 czerwca z Arged Malesą Ostrów Wlkp.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments