35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFatalny wypadek zawodnika Abramczyk Polonii w ćwierćfinale mistrzostw Polski na Sportowej 2. Awansował Grzegorz Zengota
Adrian Gała, Piotr Protasiewicz
22.04.2021 | 22:47

Na zdjęciu: W piętnastym wyścigu ćwierćfinału, fatalnie wyglądający upadek zanotowali Adrian Gała i Piotr Protasiewicz.

Kapitan Abramczyk Polonii Bydgoszcz Grzegorz Zengota wywalczył w czwartkowym (22 kwietnia) ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski awans do półfinału. Turniej na Sportowej 2 zakończył się fatalnie dla drugiego z zawodników bydgoskiej drużyny, Adriana Gały.

Był piętnasty wyścig zawodów, w którym o wygraną rywalizowali Gała, Piotr Protasiewicz i Szymon Woźniak. Ten ostatni jechał na prowadzeniu, a Gała i Protasiewicz toczyli pojedynek o dwa punkty. Na trzecim okrążeniu, doszło do zderzenia tych dwóch zawodników. Upadek wyglądał makabrycznie, a Gałę karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala na szczegółowe badania. Jak nieoficjalnie informował Express Bydgoski, żużlowiec Abramczyk Polonii miał się uskarżać na ból szyi.

Sam turniej na Sportowej 2 stał jednak na niezłym poziomie. Od pierwszego biegu nie brakowało dobrego ścigania, a znakomicie spisywali się Szymon Woźniak, Piotr Protasiewicz i Jarosław Hampel. Dwaj ostatni prowadzili po dwóch seriach startów z kompletem punktów. Protasiewicz pierwsze punkty stracił w piętnastym biegu, gdy został wykluczony po upadku z Gałą. Zawody ostatecznie wygrał Woźniak z czternastoma punktami, a wspomniani Hampel i Protasiewicz uzupełnili czołową trójkę. Tuż za nimi uplasował się kapitan Abramczyk Polonii Grzegorz Zengota, który zdobył 10 punktów. Jako ostatni awansował Tomasz Gapiński, ale zadecydował o tym bieg dodatkowy, w którym zawodnik Ostrovii okazał się lepszy od Mateusza Bartkowiaka.

ŻUŻEL – ĆWIERĆFINAŁ INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI – BYDGOSZCZ, 22.04.2021 R.