Fatalny występ zawodnika Polonii. Odpadł z walki o Grand Prix

Dodano: 22.05.2018 | 07:28
polonia bydgoszcz

Ostatni turniej kwalifikacyjny odbył się na torze w Niemczech.

Na zdjęciu: Dimitri Berge (kask czerwony) nie będzie dobrze wspominał turnieju w niemieckim Abensbergu.

Na torze w niemieckim Absensbergu rozegrano czwarty turniej kwalifikacyjny o awans do Grand Prix Challenge 2019.

W zawodach wystartował zawodnik bydgoskiej Polonii Dimitri Berge. Francuz turnieju w Niemczech nie będzie jednak dobrze wspominał. Już w swoim pierwszym wyścigu Berge upadł na tor i z powtórki został wykluczony, zaś w drugim biegu zanotował defekt motocykla i w dalszej części zmagań nie pojawił się już na torze.

Zawody w Abensbergu wygrał Brytyjczyk Craig Cook, a awans do Grand Prix Challenge (28 lipca w niemieckim Landshut) wywalczyli także Duńczyk Hans Andersen i Australijczyk Max Fricke.

W innym turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w słowackiej Żarnowicy wystąpił inny żużlowiec bydgoskiego klubu. Matic Ivacic zajął jedenaste miejsce, zdobywając pięć punktów (1,3,1,0,0).