Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFazę zasadniczą u siebie zakończyły wygraną. Pałac pokonał Legionovię [ZDJĘCIA]
Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo_ Tamara Gałucha, Marta Ziółkowska, Ewelina Krzywicka - Krystyna Kicka - SF
02.03.2019 | 20:58

Fazę zasadniczą u siebie zakończyły wygraną. Pałac pokonał Legionovię [ZDJĘCIA]

To był ostatni mecz bydgoskich siatkarek w fazie zasadniczej LSK przed własną publicznością.

Na zdjęciu: Ośmiokrotnie w całym meczu bydgoskie siatkarki blokowały ataki rywalek.

Pod czujnym okiem selekcjonera kadry siatkarek Jacka Nawrockiego, podopieczne Piotra Mateli sięgnęły po komplet punktów w sobotnim meczu 21 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

To było ostatnie starcie bydgoskich siatkarek we własnej hali w sezonie zasadniczym. Już wiadomo, że bydgoszczanki zakończą tę część sezonu w czołowej szóstce. Na jakim miejscu i z kim przyjdzie im zagrać w play-off? Tego dowiemy się za dwa tygodnie, bo to właśnie wtedy (15-17.03) odbędą się mecze ostatniej kolejki fazy zasadniczej.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Już na samym początku pierwszego seta, bydgoszczanki wypracowały sobie przewagę (5:0) przy zagrywce Patrycji Polak-Balmas. To ustawiło losy tej partii, którą miejscowe pewnie wygrały 25:15, co rusz skutecznie kontrując rywalki. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach Legionovia zagrała już zdecydowanie lepiej.

W drugiej odsłonie, siatkarki z Legionowa miały nawet trzy punkty przewagi (8:5, 10:7), ale po ataku Krzywickiej miejscowe doprowadziły do remisu (11:11) i potem obie drużyny walczyły punkt za punkt. Jednak w końcówce Pałac odskoczył na cztery punkty (22:18), ale wykorzystał przy tym błędy rywalek, które nie skończyły dwóch ataków z rzędu (w aut uderzyły Kicka i Górecka). To sprawiło, że Pałac triumfował w tej odsłonie 25:21, a w trzecim secie rywalki do połowy tej odsłony prowadziły. Kluczem było wejście na parkiet Moniki Fedusio, która popisała się dwoma asami serwisowymi (15:15). Rywalki zdołały jeszcze odrobić stratę i wyjść na prowadzenie (21:20) po asie serwisowym Jasek, ale w decydujących akcjach skuteczniej zagrały bydgoszczanki, bo swoje ataki skończyły Fedusio oraz Gałucha.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 21 KOLEJKA – 2.03.2019 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 3:0
(25:15, 25:21, 25:23)

PAŁAC: Mazurek 2, Polak-Balmas 7, Misiuna 5, Gałucha 14, Krzywicka 11, Ziółkowska 9 oraz Jagła (libero), Kuligowska (libero), Fedusio 5.

LEGIONOVIA: E. Polak 2, Olenderek 3, Jasek 8, Kiska 7, Górecka 14, Skorupa 7 oraz Agnieszka Adamek (libero), Adrianna Adamek (libero), Pickrell, Wójcik.

Sędziowali: Katarzyna Sokół, Bartłomiej Baniak.
Komisarz LSK: Robert Malicki.
Widzów: 1000.
MVP meczu: Magdalena Mazurek (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 21 KOLEJKI
Energa MKS Kalisz – Enea PTPS Piła 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20)
Volley Wrocław – Chemik Police 1:3 (25:20, 22:25, 15:25, 18:25)
Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 2:3 (21:25, 25:18, 25:14, 25:27, 8:15)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 19:25)
BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:14)
Zaległy z 12 kolejki: Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła -:- (