Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFazę zasadniczą zakończyły wygraną. Pałac triumfował w Radomiu
Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz-E.Leclerc Radomka Radom_ Monika Fedusio_ SF (2)
17.03.2019 | 20:57

Fazę zasadniczą zakończyły wygraną. Pałac triumfował w Radomiu

Bydgoski zespół zakończył fazę zasadniczą LSK na piątym miejscu.

Na zdjęciu: Monika Fedusio pojawiła się na parkiecie w trzecim secie. Dała znakomitą zmianę i po meczu odebrała statuetkę dla najbardziej wartościowej zawodniczki spotkania.

Z piątego miejsca do fazy play-off przystąpią siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej, podopieczne Piotra Mateli wygrały na wyjeździe z E.Leclerc Radomką Radom.

Podobnie jak w grudniu przed własną publicznością, także i dzisiaj w Radomiu bydgoskie siatkarki wygrały w czterech setach. Fazę zasadniczą zakończyły z bilansem czternastu zwycięstw i ośmiu porażek. Faza play-off rozpoczyna się już w przyszły weekend.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoszczanki praktycznie cały mecz w Radomiu miały pod kontrolę. Podopieczne Piotra Mateli w pierwszym secie od stanu 9:10 zaimponowały serią zdobytych sześciu punktów z rzędu i wysoką przewagę obroniły do końca. Drugą partię wygrały miejscowe, co sprawiło że trener Matela zdecydował się na dokonanie dwóch roszad w wyjściowym składzie.

Szansę gry od początku trzeciego seta dostały środkowa Kinga Różyńska i przyjmująca Monika Fedusio. Obie ją wykorzystały, a ta druga otrzymała statuetkę dla najbardziej wartościowej zawodniczki spotkania w hali w Radomiu. Fedusio zakończyła mecz na 59% skuteczności w ataku (10/17), a także mocno ożywiła przyjęcie zagrywki, po tym, jak problemy w tym elemencie miała Patrycja Polak-Balmas.

Pałac ostatecznie wygrał 3:1 i fazę zasadniczą zakończył mocnym uderzeniem. Bydgoszczanki w play-offach zagrają z Grot Budowlanymi Łódź.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 22 KOLEJKA – 17.03.2019 R.
E.LECLERC RADOMKA RADOM – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3 (17:25, 25:20, 19:25, 22:25)

RADOMKA: Grabka 4, Sakradżija 15, Bałucka 11, Abercrombie 17, Borawska 2, Ponikowska 5 oraz Drabek (libero), Samul (libero), Szczepańska 5, Shafagat, Biała 4, Molenda 1.

PAŁAC: Mazurek 4, Polak-Balmas 12, Ziółkowska 11, Gałucha 11, Krzywicka 16, Misiuna 3 oraz Jagła (libero), Kuligowska (libero), Różyńska 5, Fedusio 10.

Sędziowali: Rafał Pośpiech, Mariusz Fiutek.
Komisarz LSK: Grzegorz Szewczyk.
Widzów: 1200.
MVP meczu: Monika Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 22 KOLEJKI
Enea PTPS Piła – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:8, 25:18)
ŁKS Commercecon Łódź – Chemik Police 3:2 (28:30, 14:25, 25:15, 25:18, 15:10)
Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:18, 25:21, 11:25, 21:25, 9:15)
DPD Legionovia Legionowo – BKS Profi Credit Bielsko-Biała
Volley Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów
Zaległy z 14 kolejki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Energa MKS Kalisz 0:3 (12:25, 22:25, 22:25)