Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFerie zimowe: Oby były bezpieczne… [ZDJĘCIA POKAZU RATOWNICTWA]
30.01.2017 | 13:02

Ferie zimowe: Oby były bezpieczne… [ZDJĘCIA POKAZU RATOWNICTWA]

Dzieciaki w Myślęcinku uczyły się zachowań w sytuacjach niebezpiecznych.

Na zdjęciu: Przećwiczono sytuację: Dzieci poszły się poślizgać na zamarzniętym jeziorze...

Fot. Stanisław Gazda

Dzieci spędzające ferie w Bydgoszczy miały dziś w  Myślęcinku możliwość zobaczenia pokazu ratownictwa wodnego. Wzorem lat ubiegłych, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie ze Strażą Miejską w Bydgoszczy przygotowały go w ramach akcji pn. „Bezpieczna zima”.

Pokaz prowadzili policjanci Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych przy współpracy ze Strażą Pożarną i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Bydgoszczy. I choć przygotowany został z myślą o zorganizowanych grupach najmłodszych, w Myślęcinku pojawili się także rodzice, którzy specjalnie na tę okazję przywieźli ze sobą swoje pociechy.

Tak jak jedna z mam, która przyjechała do Myślęcinka z  siedmioletnią córką i pięcioletnim synem.

-Szukałam czegoś ciekawego i interesującego i znalazłam informację o dzisiejszej akcji. Nie zastanawiając się długo załadowałam dzieciaki do samochodu i przyjechałam tutaj. Bo to, co maluchy mogą zobaczyć uczy odpowiedzialności, dostarcza wiedzy, jak się nie zachowywać oraz jak postępować w przypadku gdyby doszło do nieszczęścia. Mam nadzieję, że dzisiejszy pokaz będzie dla moich dzieci zarówno nauką, jak i przestrogą, którą zapamiętają na długo.


Powiązane treści