Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ferie zimowe w Multikinie w Bydgoszczy. Co warto obejrzeć?

Dodano: 13.02.2024 | 10:08

Na zdjęciu: Ferie zimowe w Multikinie

Fot. materiały prasowe

Zimowe ferie to czas, kiedy dzieci i młodzież mają więcej wolnego czasu. To idealny moment, aby zrelaksować się i zobaczyć coś interesującego. Podczas tegorocznej przerwy zimowej warto wybrać się do Multikina, zwłaszcza, że na wielkim ekranie można zobaczyć wiele filmów familijnych.

Wyjście do Multikina to świetny pomysł. Na wielkim ekranie można obejrzeć najnowsze filmy, zobaczyć swoich ulubionych aktorów i poczuć się jak w innym świecie. Co więcej, kino to idealne miejsce, aby spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. W końcu, nie ma nic lepszego niż wspólne oglądanie dobrego filmu.

W repertuarze nadal można znaleźć seanse filmu familijnego „Wonka”, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów.

Od 5 stycznia na wielkim ekranie można oglądać „Akademię Pana Kleksa” – uwspółcześnioną wersję klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Kolejna propozycja na tegoroczne ferie to animacja „Wyfrunięci” – wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. Nowa animacja ze studia Illumination opowie nam historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż z Nowej Anglii na Bahamy, która zapowiada się na najlepsze wakacje.

W repertuarze na najmniejszych kinomanów czeka animacja „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”. Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.

Kolejna propozycja to nominowana w kategorii Najlepsza Animacja produkcja „Pies i Robot” w reżyserii Pablo Bergera. W animacji PIES zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela – ROBOTA.

Podczas ferii można zobaczyć również film familijny „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”. Przebojowa i pełna śmiechu eko…media o bohaterskich zwierzętach broniących deszczowego lasu przez nieznanym i iście wybuchowym zagrożeniem. Wielka zabawa i wartościowa lekcja przyrody dla dużych i małych, w której nie zabraknie zwariowanej fauny spod równika i zwrotnika, konkretnie wkurzonych ptaków, smakoszy bananów, awanturniczych złotych rybek i pand znających sztuki walki.

2 lutego do repertuaru dołączyła animacja „Katak. Podwodna przygoda” – to nie tylko przygodowa opowieść o zaufaniu i dorastaniu, ale także przypomnienie o unikalności naszych oceanów i emocjonująca podróż na skraj świata.

Natomiast 9 lutego premierę miał film familijny „Emma i czarny jaguar”.  Sympatyczna Emma dorasta w amazońskiej dżungli, mając za towarzysza przygód i zabaw Hope – małego czarnego jaguarka. Niestety, ich piękna i zażyła relacja kończy się wraz z przeprowadzką dziewczynki do Nowego Jorku. Z dala od rodzinnych stron, Emma nie przestaje jednak marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Mijają lata. Nastoletnia już Emma, która z czasem przyzwyczaiła się do życia w wielkim mieście, odkrywa, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Nie wahając się ani chwili, dziewczynka wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego przyjaciela. Pomaga jej w tym przebojowa nauczycielka biologii – pani Anja. Razem zrobią wszystko, by odnaleźć Hope i ocalić jaguara przed tymi, którzy dla zysku nie zawahają się zniszczyć dzikiej przyrody.

Z pewnością w repertuarze Multikina każdy znajdzie coś dla siebie. Filmy dla najmłodszych, trochę starszych oraz dla całych rodzin. Wyjście do kina to świetna okazja, by spędzić trochę czasu w iście filmowej atmosferze!

0 0 votes
Article Rating
Julia Januszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments