Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
3C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeFermy drobiu w Cielu: Złożono odwołania od decyzji wójta
stop fermom drobiu, białe błota - st
08.02.2018 | 10:47

Fermy drobiu w Cielu: Złożono odwołania od decyzji wójta

Na zdjęciu: Mieszkańcy od jesieni protestują przeciwko rozbudowie ferm drobiu.

Fot. ST

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wpłynęły odwołania od decyzji wójta Białych Błot o odmowie ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla rozbudowy ferm w Cielu.

Przed końcem roku Jan Czekajewski, jeszcze przed odejściem na emeryturę, odmówił ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla rozbudowy ferm drobiu w Cielu o 15 nowych budynków. Swoją decyzję tłumaczył analizą postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (w listopadzie odmówił uzgodnienia warunków realizacji inwestycji), raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, dokumentacją hydrogeologiczną oraz brakiem opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W ostatnich dniach stycznia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wpłynęły odwołania od decyzji wójta, co potwierdził Jan Jaworski w wydanych w środę obwieszczeniach. Sprawy w SKO rozpatrywane są w ciągu miesiąca według kolejności ich wpływu, lecz sprawy przewidziane w ustawie o dostępie do informacji publicznej muszą być rozpatrzone w ciągu 14 dni. SKO może utrzymać zaskarżoną decyzję albo uchylić w całości lub w części. Z chwilą wniesienia odwołania wykonanie decyzji wójta zostało automatycznie wstrzymane.

Obecnie gmina pracuje nad  miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Ciele-Południe, a także nad ustanowieniem strefy ochrony pośredniej ujęcia wody.


Powiązane treści