Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeFestiwal Podróżnicy 2022. Znani goście i interesujące spotkania [ZDJĘCIA]
28.09.2022 | 11:00

Festiwal Podróżnicy 2022. Znani goście i interesujące spotkania [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: mat. organizatora

To był kolejna wyjątkowa edycja – Festiwal Podróżnicy 2022 już za nami. Dwa fascynujące dni podróżniczego święta w Bydgoszczy. 16 świetnych opowieści. Widownia powiększają się z roku na rok, a słuchacze są coraz młodsi.

W piątek w Fabryce Lloyda wysłuchaliśmy prelekcji o Australii, motocyklem przemierzyliśmy Kolumbię i Peru, kamperem objechaliśmy Szkocję, jachtem opłynęliśmy Karaiby, by wreszcie wrócić do Europy i przemierzyć ją rowerem. Ostatnim gościem pierwszego dnia festiwalu był wybitny himalaista –  tłumy wysłuchały najnowszej prelekcji Adama Bieleckiego „Ku niezdobytym szczytom”. Po spotkaniu można było zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Sobota, czyli drugi i jednocześnie ostatni dzień Podróżników. 11 prelegentów zachwyciło publiczność. Pirat Dyplomata na wejściu zrobił wejście z saltem przy muzyce Piratów z Karaibów i rozśmieszył widzów swoimi przygodami. Turcja starym kamperem i wypadek, który mógł się zakończyć gorzej sprawił, że publika milczała. Piękna Ola objechała rowerem Europę z przygarniętym kociakiem i tym rozczuliła wszystkich – a kiedy okazało się, że kot Fryderyk to jednak kotka… Było wesoło.

Sobota to również piękne spotkanie z Rafałem Fronią, który niedawno zdobył Broad Peak. W ramach festiwalu odbyła się też joga na trawie z Anną Lewandowską, wystawa o Bydgoszczy Piotra Ziółkowskiego i wystawa o rytuałach w Papui Nowej Gwinei Karoliny Sypniewskiej-Widy.

Festiwal Podróżnicy 2022. Haliki wręczone

Przyznano także nagrody Haliki. Pierwszy raz w historii festiwalu kapituła była prawie zgodna! Joanna Nowak podczas swojej prezentacji wzruszyła całą publiczność, zwracając uwagę na sytuację kobiet na świecie. Są źle traktowane, mają rodzić dzieci, zajmować się domem, służyć. Jej wyprawa z 20-miesięczną córką przez świat z niesamowitymi sytuacjami, nie zawsze miłymi, była wielką inspiracją, zaskoczeniem i podziwem. Wszyscy obecni na sali wzruszyli się do łez, a kiedy ogłaszano Halika nr 1 wszyscy jednogłośnie krzyczeli „Asia, Gaja”!

Wiecie jak mówią w Polsce o Podróżnikach? Po prostu Haliki! Haliki są w Bydgoszczy! I Haliki wyrastają na lidera podróżniczych festiwali w Polsce, co potwierdzają sami zainteresowani!

0 0 votes
Article Rating
Festiwal Podróżnicy 2022. Znani goście i interesujące spotkania [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments