Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festiwal Pozytywka w Bydgoszczy już w tym tygodniu! [PROGRAM]

Dodano: 21.08.2023 | 12:13

Na zdjęciu: Pośród pozycji programowych podczas festiwalu Pozytywka w Bydgoszczy znaleźć można spektakle, koncerty i warsztaty.

Fot. nadesłane

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka w Bydgoszczy powraca. To już siódma edycja wydarzenia poświęconego dzieciom i sztuce. Festiwalowe atrakcje urozmaicać będą m.in. Park Kochanowskiego, Młyny Rothera i Stary Rynek już od 24 do 27 sierpnia 2023 r.

„Pozytywka” jest jednym z najważniejszych festiwali sztuki dla dzieci w Polsce. Co roku organizatorzy tworzą magiczny klimat świata bajek i baśni. Poprzez swoje wydarzenie pragną rozwijać kreatywność młodych ludzi. Jednak nie jest ono skierowane tylko do dzieci, ale również do rodziców, by wspólnie spędzony czas i emocje zbliżały ich z pociechami.

Cztery dni festiwalu pełne będą warsztatów i widowisk w najważniejszych bydgoskich lokalizacjach i instytucjach. W tym roku Park Kochanowskiego zamieni się w Cyrkowy Zakątek ze strefą relaksu i przestrzenią dla partnerów festiwalu, którzy szykują niespodzianki.

W tym roku festiwal otworzy Teatr Chorea ze swoim show The Pinky Mouse Band. Po koncercie zaplanowano kinderbal pełen kosmicznych atrakcji, po drodze korzystając z dobrodziejstw, jakie daje hortiterapia (warsztaty z Leśną Babą). Atrakcje dla siebie znajdą NajNaje, czyli najmłodsi festiwalowicze w wieku od 0 do 5 lat oraz starsze dzieci, a większość atrakcji jest odpowiednia dla całej rodziny. Na bydgoskich ulicach ponownie zagości sztuka cyrkowa.

Akrobatyka na najwyższym poziomie poruszy publikę podczas występów Arctic Ensemble (Finlandia) i Luca Pallini (Włochy). Muzycznych wrażeń dostarczy pochodząca z Meksyku śpiewaczka Alejandrina Gonzalez, która oczaruje słuchaczy swoim sopranem, a także Grupa MoCarta, zamykająca festiwalowy program koncertem charytatywnym. W luźniejszym stylu zagra także bydgoska kapela Zielony Bus Band. Joga dla dzieci, koncert gordonowski i polsko-ukraińskie warsztaty bajkowe to tylko przykłady innych pozycji programowych, które czekają na uczestników Festiwalu.

Festiwal Pozytywka w Bydgoszczy – program

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka” w Bydgoszczy to festiwal interdyscyplinarny, który prezentuje sztukę i kulturę w różnorakich jej formach. Podczas zeszłych edycji występowali najciekawsi twórcy z Polski i Europy, którzy chętnie eksperymentują z formą i poszukują oryginalnych środków wyrazu, m.in. Teatr Klinika Lalek, Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People czy Fundacja Sztukmistrze.

Jego ideą jest ułatwienie najmłodszym widzom kontaktu z kulturą. Z racji, że teatr i muzyka na żywo stale uchodzą za atrakcje świata dorosłych, twórcy festiwalu starają się pokazać, że oferta artystyczna skierowana do dzieci jest różnorodna i przepełniona ciekawymi inicjatywami. Organizatorzy jako pierwsi w Bydgoszczy kierują swój festiwal do najmłodszych dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 5 lat, tworząc dla nich specjalny blok artystyczny, który od pierwszej edycji wydarzenia stanowi istotną część programu.

Więcej informacji na temat festiwalu Pozytywka w Bydgoszczy na stronie www.pozytywkafestiwal.pl oraz Facebooku – Pozytywka Festiwal.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments