Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festiwal Wisły w Fordonie. Jutro zmiany w komunikacji miejskiej

Dodano: 18.08.2023 | 19:24

Na zdjęciu: W sobotę, 19 sierpnia linia 81 pojedzie inaczej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwa Festiwal Wisły w Starym Fordonie. W związku z imprezą, jutro zostaną wprowadzone zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.

Festiwal Wisły (czytaj więcej) organizowany jest od 2017 roku przez Nadwiślańską Organizację Turystyczną z siedzibą w Toruniu. W tym roku po raz pierwszy impreza zawitała do Bydgoszczy, która gości jej finał. Wcześniej festiwalowe atrakcje miały miejsce w Toruniu i we Włocławku.

Dziś i jutro (19 sierpnia) na odnowionym nabrzeżu w Starym Fordonie zobaczymy kilkanaście łodzi, a na ulicach dawnego miasteczka będzie można zapoznać się z tradycją i kulturą żydowską, która związana jest historycznie z tym miejscem. Zaplanowano też dwie parady jednostek pływających, a na płycie Rynku koncerty. Dla smakoszy i miłośników wyrobów czekają targi tradycyjnych produktów regionów nadwiślańskich.

Festiwal Wisły w Fordonie. Zmiany w komunikacji

W związku z imprezą, w sobotę wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji w obrębie Rynku w Starym Fordonie. W sobotę 19 sierpnia całkowicie zamknięty zostanie odcinek ulicy Bydgoskiej w obrębie rynku – w związku z tym linie autobusowe będą kierowane na trasy czasowo zmienione przez ulice Ametystową, Kasztelańską i Andersa. Linie 40, 65, 81 i 82 będą nią kursować przez całą sobotę, a linia autobusowa nr 33N pojedzie inaczej w nocy z piątku na sobotę.

Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki (w tym ustawione czasowo). Dodatkowo będą funkcjonowały dwa tymczasowe przystanki na ulicy Ametystowej (na wysokości BFM).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments