Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFigura Tomasza Golloba z klocków. Odsłonięto ją w bydgoskim centrum handlowym
Figura z klocków Tomasza Golloba_wystawa Focus Bydgoszcz_SF
23.02.2018 | 14:34

Figura Tomasza Golloba z klocków. Odsłonięto ją w bydgoskim centrum handlowym

Ekspozycja w Bydgoszczy potrwa do połowy kwietnia.

Na zdjęciu: Odsłonięta z klocków figura Tomasza Golloba.

Fot. Szymon Fiałkowski

W bydgoskim centrum handlowym Focus otwarto wystawę budowli z klocków Lego. Jedną z nowych ekspozycji jest figura Tomasza Golloba.

Do jej stworzenia potrzeba było 170 tysięcy klocków. Praca nad powstaniem takiej figury trwała kilka miesięcy, a twórcy konsultowali jej wygląd z menedżerem zawodnika Tomaszem Gaszyńskim, który gościł na tym wydarzeniu. – Od pięciu lat zajmujemy się zbieraniem klocków lego i tworzeniem z nich rzeczy „niecodziennych” – mówił podczas prezentacji organizator wystawy, Rafał Szymański. – Żeby dograć szczegóły, odbyliśmy z pomysłodawcami wiele rozmów: telefonicznych i mailowych – dodał Gaszyński. Jak przyznał, sam zawodnik przynajmniej na razie jeszcze nie miał okazji zobaczyć tej figury. – Na pewno się ucieszy z tej figury – powiedział.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Wystawa budowli z klocków Lego w obiektywie Stanisława Gazdy

Najważniejszym wydarzeniem jest odsłonięcie figury Tomasza Golloba, indywidualnego mistrza świata na żużlu z 2010 roku. – Mam nadzieję, że ten pokaz i to odsłonięcie będzie czymś wyjątkowym – mówił Gaszyński. W imieniu zawodnika na czas bydgoskiej wystawy został przekazany kask, w którym Gollob ścigał się podczas swojej bogatej kariery żużlowej. – Chciałbym, żeby cała wystawa służyła zarówno dla zabawy, jak i edukacji – dodał menedżer żużlowca, który przebywa w klinice w chińskim Nanning, gdzie leczy się po wypadku w ubiegłym roku na torze motocrossowym w Chełmnie. – Cały czas Tomek walczy, aby osiągnąć jak najlepszy stan zdrowia. Nie jest to łatwa walka – powiedział Tomasz Gaszyński, który nie chciał wchodzić w szczegóły leczenia 47-letniego Golloba.

Samo powstanie figury Golloba nie było łatwe. – Na motorze, kombinezonie widać różne barwy, loga i napisy. To wszystko trzeba odtworzyć – mówił na filmie organizator. Żużel to bardzo kolorowy sport – podkreślił Rafał Szymański.

Z klocków powstały już między innymi figury reprezentantów Polski w piłce nożnej: Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, selekcjonera narodowej kadry Adama Nawałki, czy zwycięzcy rajdu Dakar w kategorii quadów Rafała Sonika. – Te rzeczy są unikatowe, nie można ich kupić w sklepie – dodawał Szymański.

To druga wystawa tego typu w Bydgoszczy, poprzednia odbyła się 2,5 roku temu. – Ta ekspozycja nie była wcześniej pokazywana w mieście, jest dwa razy większa od tej poprzedniej – podkreślił jej organizator. Wystawa mieści się na ponad 1500 metrach kwadratowych, wszystkie eksponaty są zbudowane z ok. 4-5 mln klocków i jest podzielona na dwanaście stref tematycznych.

WARTO WIEDZIEĆ
Wystawa potrwa od 24 lutego do 15 kwietnia w centrum handlowym Focus.
Wejściówki na wystawę kosztują w dni powszednie (poniedziałek-piątek): 15 zł (bilet poranny, w godz. 9:00-15:00) i 18 zł (bilet popołudniowy, w godz. 15:00-18:30). Bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym maks. 2 osoby dorosłe) – godz. 15-18.30 – 15 zł/osoba, 12 zł trzeba zapłacić za bilet wieczorny (18:30-20:00).
W weekend ceny są następujące: 18 zł (10:00-18:30 w soboty i niedziele), 15 zł/osoba – bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym maks. 2 osoby dorosłe, godz. 10:00-18:30), weekendowy wieczorny – 14 zł (18:30-20:00).


Powiązane treści