Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 3 • L 1
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFikcyjni policjanci oszukali troje bydgoszczan. Jedna z kobiet pieniądze i biżuterię wyrzuciła z okna na dziewiątym piętrze!
27.01.2021 | 16:13

Fikcyjni policjanci oszukali troje bydgoszczan. Jedna z kobiet pieniądze i biżuterię wyrzuciła z okna na dziewiątym piętrze!

Na zdjęciu: Do wyłudzeń metodą "na policjanta" dochodziło już na wielu bydgoskich osiedlach. Tym razem bydgoszczanie stracili kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Kolejna seria wyłudzeń od starszych osób metodą „na policjanta” w Bydgoszczy – tylko we wtorek w ten sposób oszukanych zostało troje mieszkańców miasta. Stracili łącznie blisko 75 tysięcy złotych.

Metoda działania fikcyjnych policjantów jest podobna od lat. Kontaktują się ze starszymi – i nierzadko samotnymi – osobami, którym opowiadają historię o ich zagrożonych oszczędnościach. Tym razem – jak relacjonują policjanci – opowieść została nieznacznie zmodyfikowana. – Nie chodziło bowiem o zagrożone pieniądze w banku, ale o włamywaczy, którzy mieli obserwować mieszkania pokrzywdzonych – wskazuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Niestety, historia przygotowana przez oszustów trafiła na podatny grunt w trzech przypadkach. Na Błoniu, Wyżynach i w Śródmieściu seniorzy zdecydowali się przekazać „policjantom” swoje oszczędności. Jedna z osób… wyrzuciła pieniądze oraz biżuterię przez okno z dziewiątego piętra wieżowca. Ich wartość oceniono łącznie na niemal 50 tysięcy złotych złotych. Kolejne dwie osoby gotówkę przekazały już w swoich mieszkaniach.

Policjanci (już ci prawdziwi) wskazują, że perfidia sprawców w zasadzie nie zna granic. Wcześniej przygotowują bowiem grunt pod oszustwa, dzwoniąc jako fałszywi kurierzy, wyłudzając w ten sposób dokładny adres zamieszkania ofiary. – Pokazuje to z jednej strony bezczelność przestępców, ich bezwzględność, ale i skuteczność – wylicza kom. Słomski.

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę przy podobnych sytuacjach. – Podstawowa sprawa – funkcjonariusze nigdy nie żądają od osób pieniędzy. Nie każą im wypłacać ich z banku ani nie każą pozostawiać w określonym miejscu czy wyrzucać przez okno – podkreśla Przemysław Słomski.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z policją pod numerem alarmowym 112, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku próby wyłudzenia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści