Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoFilia miejskiej biblioteki otwarta po remoncie. Będą w niej także organizowane koncerty [ZDJĘCIA]
20.06.2021 | 22:02

Filia miejskiej biblioteki otwarta po remoncie. Będą w niej także organizowane koncerty [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej otwarto przy ul. Pomorskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na bydgoskim Londynku otwarto po remoncie filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Bełzy. To nowa odsłona filii nr 5 dla dorosłych i dzieci „Londynek – międzykulturowe i międzypokoleniowe centrum aktywności”. 

W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. przedstawiciele władz miasta i samorządu województwa. W miejscu małej filii powstał osiedlowy ośrodek z szeroką ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. – Placówka poza powiększeniem przestrzeni zyskała również wiele nowych funkcji. Księgozbiór został znacznie poszerzony. Na półkach czytelnicy znajdą nowy, szeroki wybór pozycji komiksowych atrakcyjnych zarówno dla młodszego jak i starszego odbiorcy – mówią przedstawiciele biblioteki.

Filia biblioteki przy Pomorskiej podzielona została na trzy strefy – dla dzieci, młodzieży i seniorów. – Na półkach czytelnicy znajdą nowy, szeroki wybór pozycji komiksowych atrakcyjnych zarówno dla młodszego, jak i starszego odbiorcy – słyszymy. Poza dostępem do lektury, odbiorcy będą mogli skorzystać także z oferty stricte rozrywkowej, bowiem dostępne będą np. gry VR.

Miejsce zostało wyposażone w nowe narzędzia, które umożliwią Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej znaczne poszerzenie spektrum oddziaływania. Poza standardową ofertą wypożyczania książek będzie możliwość zorganizowania koncertów, warsztatów interdyscyplinarnych, wystaw i realizacji innych aktywności. Działanie nowej placówki nie ogranicza się do przestrzeni filii. Zaplanowano również wyjście z ofertą w przestrzeń osiedlową.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści