Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeFilia urzędu miasta, a może galeria handlowa. Mieszkańcy Fordonu wypowiedzą się w konsultacjach
osiedle Tatrzańskie
04.10.2017 | 12:29

Filia urzędu miasta, a może galeria handlowa. Mieszkańcy Fordonu wypowiedzą się w konsultacjach

Na zdjęciu: Mieszkańcy os. Tatrzańskiego wypowiedzą się w konsultacjach.

Fot. Pit1233

Rada miasta podjęła decyzję o przeprowadzeniu konsultacji w Fordonie. Mieszkańcy na razie będą mogli wypowiedzieć się w dwóch sprawach.

Konsultacje zostaną zorganizowane na wniosek Rady Osiedla Tatrzańskie. Po przeniesieniu Szkoły Podstawowej nr 9 z ul. Tatrzańskiej do nowo powstałego budynku przy ul. Bora-Komorowskiego dotychczasowa siedziba pozostaje niezagospodarowana. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się, czy obiekt należy sprzedać, wydzierżawić albo zagospodarować oraz co powinno się w nim znaleźć – wielopokoleniowy dom kultury, żłobek, przedszkole czy może dom dziennego pobytu seniora. Ocenią też przeniesienie SP 9 z Tatrzańskiej na Bora-Komorowskiego.

Kolejną kwestią, która na wniosek rady osiedla zostanie omówiona, będzie przeznaczenie placu przy ul. Orląt Lwowskich. Wśród propozycji jest przeznaczenie terenu na festyny osiedlowe, utworzenie fordońskiego domu kultury i filii urzędu miasta, galerii handlowej lub zabudowy wielorodzinnej.

Prawdopodobnie w styczniu mieszkańcy wypowiedzą się też na temat skrzyżowania ulic Orląt Lwowskich, Lawinowej i Pelplińskiej, na którym regularnie dochodzi do kolizji i wypadków. W tym przypadku jednak radni koalicji przegłosowali, aby najpierw Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przygotował koncepcję przebudowy. Ma to zająć ok. sześciu tygodni, więc sprawa powinna wrócić na listopadowej sesji.

W konsultacjach wezmą udział mieszkańcy wszystkich osiedli Fordonu. Głosować będzie można przez 21 dni od 16 października za pomocą ankiet w formie papierowej i elektronicznej, a także w Mobilnym Punkcie Konsultacyjnym.


Powiązane treści