Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 19 • L 14
14C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFilm bydgoszczanina z kolejną nagrodą. Zdobył uznanie w Hiszpanii
Jeszcze dzień życia, screen
06.02.2019 | 12:07

Film bydgoszczanina z kolejną nagrodą. Zdobył uznanie w Hiszpanii

Na zdjęciu: Film "Jeszcze dzień życia" oparty jest na książce autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.

Fot. mat. prasowe

Film „Jeszcze dzień życia” Damiana Nenowa i Raula de la Fuente zdobył nagrodę dla najlepszej animacji podczas gali wręczenia Nagród Goi w hiszpańskiej Sewilli. Wcześniej obraz bydgoszczanina otrzymał też Europejską Nagrodę Filmową.

„Jeszcze dzień życia” to film animowany oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego opowiadającej dziennikarzu piszącym reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu uzyskania przez kraj niepodległości w 1975 roku. Nagrody Goi to statuetki przyznawane przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej. W kategorii najlepszy film europejski wyróżniono „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego.

Goya to już kolejne wyróżnienia dla polsko-niemiecko-węgiersko-belgijsko-hiszpańskiej koprodukcji. W grudniu, także w Sewilli, przyznano jej tytuł najlepszego filmu animowanego podczas gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, uchodzących za europejskiego odpowiednika Oscara.

Damian Nenow urodził się w Bydgoszczy. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest specjalistą w wielu dziedzinach związanych z grafiką komputerową. Tworzy krótkometrażowe filmy animowane, ilustracje i koncepty. Obecnie pracuje w studiu Platige Image, gdzie zajmuje się reżyserią, animacją, montażem oraz grafiką 3D.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści