Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 16 • L 16
15C
Sob
14C
Nd
18C
Pon
16C
Wt
19C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFilm bydgoszczanina z kolejną nagrodą. Zdobył uznanie w Hiszpanii
Jeszcze dzień życia, screen
06.02.2019 | 12:07

Film bydgoszczanina z kolejną nagrodą. Zdobył uznanie w Hiszpanii

Na zdjęciu: Film "Jeszcze dzień życia" oparty jest na książce autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.

Fot. mat. prasowe

Film „Jeszcze dzień życia” Damiana Nenowa i Raula de la Fuente zdobył nagrodę dla najlepszej animacji podczas gali wręczenia Nagród Goi w hiszpańskiej Sewilli. Wcześniej obraz bydgoszczanina otrzymał też Europejską Nagrodę Filmową.

„Jeszcze dzień życia” to film animowany oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego opowiadającej dziennikarzu piszącym reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu uzyskania przez kraj niepodległości w 1975 roku. Nagrody Goi to statuetki przyznawane przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej. W kategorii najlepszy film europejski wyróżniono „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego.

Goya to już kolejne wyróżnienia dla polsko-niemiecko-węgiersko-belgijsko-hiszpańskiej koprodukcji. W grudniu, także w Sewilli, przyznano jej tytuł najlepszego filmu animowanego podczas gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, uchodzących za europejskiego odpowiednika Oscara.

Damian Nenow urodził się w Bydgoszczy. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest specjalistą w wielu dziedzinach związanych z grafiką komputerową. Tworzy krótkometrażowe filmy animowane, ilustracje i koncepty. Obecnie pracuje w studiu Platige Image, gdzie zajmuje się reżyserią, animacją, montażem oraz grafiką 3D.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści