[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Film nakręcony w Bydgoszczy zbiera nagrody. Teraz znalazł się w programie międzynarodowego konkursu

Dodano: 11.08.2022 | 10:01

Na zdjęciu: Nakręcony głównie w Bydgoszczy film "Negatyw" pojawi się na włoskim festiwalu.

Fot. Archiwum

„Negatyw” – film kręcony częściowo w Bydgoszczy – zbiera nagrody i wyróżnienia. We wrześniu pojawi się na międzynarodowym festiwalu.

“Negatyw” jest filmem z 2022 roku w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Zagrali w nim tacy aktorzy jak Michał Gadomski, Anita Jancia, Anna Próchniak, Filip Kosior, Wojciech Chorąży i Dawid Ściupidro. Zdjęcia wykonał Arkadiusz Tomiak.

Produkcją zajęło się Studio Besta i Faun Film Factory przy udziale MCK Bydgoszcz, PESA SA, Województwa Kujawsko-Pomorskiego i funduszy europejskich.

Bohaterem filmu jest Karol Weber, który urodził się w połowie lat 70. Jako kilkuletni chłopiec osiadł z rodzicami w małej miejscowości. Jego pasją była fotografia. Poznajemy go w najważniejszych momentach jego życia – w wieku 7 lat, kiedy opuściła go matka, w wieku 18 lat, kiedy przeżywa swoją pierwszą miłość i współcześnie, w wieku 47 lat, kiedy świętuje swoje 25-lecie pracy fotoreportera. Po wystawie dowiaduje się o śmierci ojca i udaje się w podróż, by go pochować. Nocna podróż pociągiem jest pełna niespodzianek na pograniczu jawy i snu, a Karol spotyka postaci z przeszłości – matkę, ojca, Alinę, swoją pierwszą miłość i Adama, przyjaciela, którego zdradził. To, co pamięta okaże się inne od tego, co wydarzyło się w rzeczywistości.

Film otrzymał już nagrodę dla najlepszego filmu na Madras Independent Film Festival w Indiach. Na tym samym wydarzeniu Michał Gadomski zdobył nagrodę dla najlepszego aktora, natomiast Wichrowski został wyróżniony za najlepszą reżyserię podczas Brno Film Festival i Cine Paris Film Festival. Pod koniec lipca 2022 roku film został również zaprezentowany na 14. edycji Hamilton New York Film Festival.

“Negatyw” znalazł się w programie 19. Salento International Film Festival obok filmów z Chin, Włoch, Iranu, Armenii, Niemiec, Turcji, Szwajcarii i USA. Festiwal odbędzie się we włoskim Bisceglie w dniach 6-11 września.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
5 miesięcy temu

Kto kiedykolwiek słyszał nazwiska tych komediantów ? Szkoda czasu na takie indywidua.