Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Filmowe premiery w Multikinie! Wygraj bilety [KONKURS]

Dodano: 13.10.2022 | 16:36

Na zdjęciu: Wygraj bilety do Multikina!

Fot. Mat. prasowe

Zbliżają się dwie kinowe premiery- „Orzeł. Ostatni patrol” i „Gdzie diabeł nie może tam baby pośle”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety do Multikina!

14 października 2022 roku w kinach sieci Multikino premierowo można będzie zobaczyć dramat wojenny „Orzeł. Ostatni patrol” oraz polską komedię „Gdzie diabeł nie może tam baby pośle”.

„Orzeł. Ostatni patrol” to spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu. Za reżyserię odpowiada Jacek Bławut – zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „Wirtualną wojnę” oraz Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni za „Jeszcze nie wieczór”. Odpowiedzialna za zdjęcia jest Jolanta Dylewska, autorka zdjęć do głośnego filmu Agnieszki Holland „W ciemności”, za który otrzymała m.in. nagrodę za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Adam Woronowicz, Tomasz Ziętek, Antoni Pawlicki, Tomasz Schuchardt, Filip Pławiak, Tomasz Włosok i wielu innych.

Druga propozycja to kulisy powstania największych polskich fortun! „Gdzie diabeł nie może tam baby pośle” to prawdziwa historia, która zwala z nóg. W czasach, gdy w Polsce półki sklepowe świeciły pustkami, bohaterowie filmu znaleźli sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Skąd wiedzieli na czym można zrobić biznes? Jak dorobili się w czasach kryzysu? Choć mogłoby się wydawać, że to był męski świat, to prawdziwą głowę do interesów miały kobiety. Dorota, Krysia, Marzena i Sabrina udowadniają starą prawdę, że gdy kobieta o coś walczy, to nigdy się nie podda i nikt nie jest w stanie jej zatrzymać. W głównych rolach występują: Małgorzata Kożuchowska, Dominika Gwit, Agnieszka Więdłocha, Paulina Gałązka, Maciej Zakościelny, Sebastian Stankiewicz, Rafał Zawierucha, Mikołaj Roznerski, Michał Koterski, Paweł Małaszyński, Cezary Łukaszewicz i Antoni Pawlicki.

Żeby wygrać bilety należy wysłać maila pod adres konkurs@metropoliabydgoska.pl. Wiadomość należy zatytułować “Konkurs bilety”, a w treści wiadomości powinno się znaleźć imię i nazwisko osoby chcącej wziąć udział oraz odpowiedź na pytanie konkursowe: Który z przedstawionych filmów jest twoim zdaniem bardziej interesujący?

Do konkursu można się zgłaszać do 18 października 2022 roku. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych odpowiedzi. Zwycięzcy zostaną powiadomieni w wiadomości zwrotnej.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments