100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 3 • L 2
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFinał ligi nie dla bydgoskich koszykarek. Basket 25 po raz trzeci przegrał z Arką Gdynia
Shante Evans
31.03.2021 | 23:34

Na zdjęciu: Shante Evans (z piłką w ręku) zdobyła 14 punktów, ale bydgoskie koszykarki przegrały z VBW Arką Gdynia.

Koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz przegrały w trzech meczach półfinałową rywalizację z broniącą mistrzowskiego tytułu VBW Arką Gdynia. Teraz przed drużyną Piotra Kulpekszy walka o brązowe medale.

Bydgoszczanki po dwóch porażkach w Gdyni, przed trzecim meczem były w trudnej sytuacji. Nie dość, że przegrywały w rywalizacji 0:2, to jeszcze trener Piotr Kulpeksza nie mógł skorzystać z dwóch zawodniczek. W składzie bydgoskiego zespołu w ogóle nie było Kariny Michałek, zaś Julie McBride, choć w meczowym protokole była, to na parkiecie jej nie obejrzeliśmy.

Mocno osłabione zawodniczki Basketu 25 Bydgoszcz równorzędną walkę z VBW Arką były w stanie nawiązać jedynie w pierwszej kwarcie tego spotkania, która zakończyła się remisem 21:21. Im dalej w mecz, tym przewaga zespołu z Gdyni była wyraźniejsza. Wystarczy wspomnieć, że w drugiej kwarcie koszykarki bydgoskiej drużyny były w stanie przez dziesięć minut gry zdobyć zaledwie siedem punktów.

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie nie zmienił się. Gdynianki utrzymywały wysoką zaliczkę i ostatecznie wygrały w Bydgoszczy różnicą 30 punktów i jako pierwsze znalazły się w wielkim finale ligi, który ma się rozpocząć już 10 kwietnia. Dla bydgoskiego Basketu 25 już samo miejsce w czołowej czwórce to wielki sukces, tym bardziej, że przed sezonem wcale nie było pewne, czy drużyna wystartuje do rozgrywek ekstraklasy.

Dodajmy, że w drugiej półfinałowej parze Polska Strefa Inwestycji Enea AZS Gorzów Wielkopolski pokonała CCC Polkowice 91:82 i w tej rywalizacji polkowiczanki prowadzą 2:1. Czwarty mecz tych zespołów w czwartek (1 kwietnia) w Gorzowie Wielkopolskim (18:00).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – SEZON 2020/2021 – PÓŁFINAŁ – III MECZ – 31.03.2021 R.
FALE LOKI KOKI ROSMEDIA KS BASKET 25 BYDOSZCZ – VBW ARKA GDYNIA 60:90 (21:21, 7:24, 19:24, 13:21)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:0 dla VBW Arki Gdynia, która zagra w wielkim finale.

KS BASKET 25: Evans 14 (1×3, 8 zb.), Burdick 12 (10 zb.), Stankiewicz 10 (5 as., 5 str.), Międzik 3 (1×3), W. Zasada 3 (1×3) – Faleńczyk 7 (5 zb.), Boonstra 7 (1×3), W. Sobiech 4, R. Sobiech, Świątkowska.

VBW ARKA: Miskiniene 18 (2×3, 5 zb.), Kunek 16 (3×3, 6 zb.), Spanou (1×3, 7 zb., 5 as.), Kastanek 7 (1×3), Balintova 6 – Greinacher 13 (1×3, 8 zb.), Podgórna 8 (2×3, 5 as.), Slamova 8 (2×3), Borkowska 6 (6 zb.), Morawiec.

Sędziowali: Michał Sosin, Tomasz Tomaszewski, Maciej Krupiński.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Jarosław Czeropski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.