Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFinał Topligi futbolu amerykańskiego przeniesiony. „Być może wrócimy tutaj za rok”
Stadion Zawisza Bydgoszcz
19.07.2018 | 09:57

Finał Topligi futbolu amerykańskiego przeniesiony. „Być może wrócimy tutaj za rok”

Sobotni mecz został przeniesiony. Najprawdopodobniej odbędzie się w Warszawie

Na zdjęciu: Stadion w Bydgoszczy nie będzie gospodarzem finału Topligi futbolu amerykańskiego. - Być może wrócimy tutaj za rok - deklarują przedstawiciele ligi.

Fot. Archiwum

Planowany na najbliższą sobotę finałowy mecz Topligi futbolu amerykańskiego nie odbędzie się w Bydgoszczy – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl.

W decydującym meczu rozgrywek zmierzą się zespoły Warsaw Eagles i Kozłów Poznań. Pojedynek miał zostać rozegrany na stadionie przy ul. Gdańskiej 163, jednak udało nam się ustalić, że ten pojedynek zostanie przeniesiony.

– Mogę potwierdzić, że finałowy mecz nie odbędzie się w Bydgoszczy – tłumaczy oficer prasowy rozgrywek Jakub Kaczmarek. Co jest powodem przeniesienia finału z grodu nad Brdą? – Przede wszystkim chodzi tutaj o stan murawy. Jest ona bardzo grząska po kilkudniowych opadach deszczu, a po meczu byłaby mocno zniszczona – precyzuje. Jak się dowiedzieliśmy, na początku września do Bydgoszczy po raz drugi ma przyjechać delegacja światowej federacji piłkarskiej. Przedstawiciele FIFA wizytują obiekty, które w przyszłym roku będą organizować mecze finału mistrzostw Świata U-20, a jedna z grup (niewykluczone, że także jedno ze spotkań fazy pucharowej) właśnie rozgrywać swoje mecze będzie na obiekcie przy Gdańskiej.

Jakie dalsze kroki zamierzają podjąć włodarze Topligi? – Wszystko wskazuje na to, że finałowy mecz odbędzie się w Warszawie lub okolicach – informuje Jakub Kaczmarek. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w tej sprawie cały czas trwają rozmowy. Jest natomiast szansa, że finał Topligi w Bydgoszczy odbędzie się w przyszłym roku. – Chcieliśmy bardzo zorganizować ten finał w Bydgoszczy, natomiast nikt z nas nie spodziewał się takiej pogody w ostatnich dniach, że spadnie aż tyle deszczu. Mamy jednak zaproszenie na organizację takiego meczu w przyszłym roku – kończy rzecznik prasowy TopLigi.