Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFinał Topligi w Bydgoszczy. Zagrają zespoły z Warszawy i Poznania
Stadion Zawisza Bydgoszcz
16.07.2018 | 11:13

Finał Topligi w Bydgoszczy. Zagrają zespoły z Warszawy i Poznania

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę.

Na zdjęciu: Finał Topligi odbędzie się już w sobotę na stadionie przy ul. Gdańskiej 163.

Fot. Archiwum

– Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że to w Bydgoszczy dojdzie do kulminacji sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej – mówi prezes Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego. Już w sobotę finał tych rozgrywek na stadionie przy ul. Gdańskiej.

W finałowym meczu zagrają zespoły Warsaw Eagles i Kozłów Poznań. Dla drużyny ze stolicy będzie to już piąty finał tych rozgrywek i szansa na trzeci złoty medal. Dla zespołu z Poznania to pierwsza rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Decydujący pojedynek zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Gdańskiej 163. – Bydgoszcz to miasto, które z roku na rok coraz bardziej stawia na futbol amerykański – przyznaje prezes Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego Przemysław Kazniecki i wskazuje na to, że w grodzie nad Brdą prężnie rozwija się klub Archers. To będzie historyczny pojedynek z jeszcze jednego powodu. – W tym roku zespoły rywalizują o mistrzostwo Polski już pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czeka nas ogromne święto, podczas którego kibice nie będą mogli narzekać na brak atrakcji i każdy z nich znajdzie coś dla siebie – dodaje.

XIII Finał Topligi futbolu amerykańskiego rozpocznie się o 15:00 piknikiem na promenadach stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Zaplanowano występy muzyczne, artystyczne, a także turniej futbolu flagowego, który będzie wyśmienitą przystawką przed głównym daniem wieczoru. Oprócz tego: wyścig na ergometrach wioślarskich, niepowtarzalne show CrossFitowe oraz niezliczone atrakcje dla najmłodszych uczestników – m. in. możliwość przejażdżki quadami, sprawdzenia się w strzelectwie łuczniczym, ogromny plac zabaw pełen dmuchańców czy trampolin. Od 19:00 zacznie się ceremonia otwarcia finału. Muzycznymi gwiazdami tego wydarzenia będą Łąki Łan i Marika, która przed rozpoczęciem meczu finałowego (jego początek wyznaczono na 20:00) odśpiewa hymn państwowy.

Kibice cały czas mogą nabywać wejściówki na to spotkanie. Kosztują one: 15, 25, 30 i 40 złotych, a można je kupować za pośrednictwem strony internetowej ticketmaster.pl.