Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 12 • L 11
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFinał WOŚP: Co będzie działo się w Inowrocławiu?
logo_wosp
08.01.2016 | 09:37

Finał WOŚP: Co będzie działo się w Inowrocławiu?

Mecz hokeja na lodzie, turniej siatkówki, koncert i...

Na zdjęciu: Logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fot. materiały prasowe

Wiele atrakcji czeka na Inowrocławian, którzy wezmą udział w wydarzeniach organizowanych na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co takiego odbędzie się w ich mieście?

W tym dniu dominować będą przede wszystkim imprezy sportowe. O godzinie 9:00 na Hali Widowiskowo – Sportowej rozpocznie się turniej siatkówki, w którym zagra 8 zespołów. Każda grupa zadeklarowała wpisowe w wysokości 200 złotych na rzecz WOŚP. Jednak nie tylko uczestnicy będą mogli wesprzeć akcję, ale także wszyscy przybyli widzowie.

Puszki, do których będzie można wrzucić pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. pojawią się też w budynku Krytej Pływalni „Wodny Park”. Właśnie tam odbędzie się Maraton Pływacki i potrwa w godz. 10:00 -15:00. Każdy kto w tym czasie wrzuci datek do wspomnianej puszki, będzie mógł pływać bez zakupu biletu wstępu na basen.

Osoby, które wolą jedynie popatrzeć na sportowe wyczyny innych powinny pojawić się na Lodowisku „Lodolandia” o godz. 11:00. W tym miejscu zaprezentują się zawodnicy Inowrocławskiego Towarzystwa Hokejowego i zagrają mecz hokeja na lodzie. Atrakcją ma być pojawienie się profesjonalnego zawodnika, który zaprezentuje kompletny strój sportowy.

Swoje przedmioty pokażą także najemcy Galerii Solnej. Postanowili oni przekazać niektóre swoje rzeczy na aukcję, z których pieniądze wesprą WOŚP. Licytacja tych przedmiotów rozpocznie się o godz. 15:00 w Galerii Solnej.

Natomiast o 17:00 głośno zrobi się w Bibliotece Miejskiej. Rozpocznie się tam recital utworów z albumu „Francuska chanson francaise” w wykonaniu Justyny Bacz. Towarzyszyć jej będzie akordeonista Klaudiusz Baran. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Główna impreza odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej. Pomiędzy 16:00 a 20:00 zaprezentują się dwa zespoły. Koncert da inowrocławski zespół coverowy – Background oraz bydgosko-toruński zespół Mistah Lego grający muzykę modern roots, reggae, raggamuffin oraz dancehall. Podczas imprezy odbędą się także licytację gadżetów. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych t.j. dmuchańce, malowanie twarzy i inne gry i zabawy. Będzie można też skorzystać z fotobudki. Na sam koniec odbędzie się pokaz fajerwerków, który tradycyjnie określa się jako „światełko do nieba”.

 


Powiązane treści