Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 11 • L 11
11C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFinał zbrodni przed sądem. Akt oskarżenia po śmierci 63-latki
krew_noz
29.04.2018 | 08:43

Finał zbrodni przed sądem. Akt oskarżenia po śmierci 63-latki

Akt oskarżenia skierowano do bydgoskiego sądu.

Na zdjęciu: Do zabójstwa kobiety na terenie ROD Tramwajarz doszło w ubiegłym roku.

Fot. zdj. ilustracyjne

Do bydgoskiego Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi G. Mężczyzna w ubiegłym roku miał zabić swoją żonę.

Do zbrodni doszło pod koniec października ubiegłego roku. Ciało 63-letniej kobiety odnaleziono w jednej z altanek działkowych na terenie ROD Tramwajarz.

Śledczy z bydgoskiej prokuratury skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi G. – Mężczyźnie postawiono zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej żony, kobieta wskutek doznanych obrażeń zmarła – mówi Rafał Sadowski z prokuratury Bydgoszcz-Południe, która prowadziła śledztwo w tej sprawie.

Zarówno w toku postępowania, jak i teraz 63-latek nie przyznaje się do winy. – Złożył swoje wyjaśnienia, natomiast tłumaczył nam, że obrażenia kobiety powstały w innych okolicznościach – dodaje prok. Sadowski. Jak się dowiedzieliśmy, podstawą do skierowania aktu oskarżenia były dokumenty z wyników sekcji zwłok, która wykazała że przyczyną śmierci kobiety były obrażenia wielonarządowe oraz opinie: osmologiczna i genetyczna. – Ślady genetyczne mężczyzny zostały znalezione i zabezpieczone na nożycach ogrodowych i szpadlu – podkreśla Rafał Sadowski.

Piotr G. jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane treści