Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Finał żużlowego Złotego Kasku w Bydgoszczy. Ruszyła sprzedaż biletów na turniej na Sportowej 2

Dodano: 16.07.2020 | 13:08
Kamil Brzozowski

Turniej na stadionie Polonii odbędzie się w poniedziałek, 27 lipca. Początek zawodów o 18:45.

Na zdjęciu: Kapitan Abramczyk Polonii Bydgoszcz Kamil Brzozowski otrzymał od organizatorów dziką kartę do występu w finale.

Fot. Szymon Fiałkowski

W przyszły poniedziałek (27 lipca) na stadionie bydgoskiej Polonii odbędzie się finał turnieju o Złoty Kask. Organizatorzy opublikowali listę startową zawodów.

W związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy musieli całkowicie przebudować kalendarz imprez żużlowych. Nie inaczej było w przypadku jednej z bardzo prestiżowych imprez – finału Złotego Kasku. Przede wszystkim, w tym roku zrezygnowano z organizacji turniejów kwalifikacyjnych. Stąd w bydgoskiej imprezie pojadą wszyscy reprezentanci Polski seniorów – jedenastu zawodników, czterech kadrowiczów z grupy młodzieżowców oraz zawodnik gospodarza z tzw. dziką kartą.

Już wiadomo, że tym zawodnikiem z dziką kartą będzie kapitan Abramczyk Polonii Bydgoszcz Kamil Brzozowski. Rezerwowymi będą z kolei dwaj młodzieżowcy – Wiktor Lampart (Motor Lublin) i Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Finał Złotego Kasku od kilku lat jest krajową kwalifikacją do cyklu Grand Prix i Tauron SEC. W ubiegłym roku, przepustkę do startów w kwalifikacjach tych imprez wywalczyli Krzysztof Kasprzak (broni trofeum wywalczonego rok temu w Gdańsku), Jakub Jamróg, Piotr Protasiewicz i Krystian Pieszczek. – Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego cała czwórka zachowa prawo do startu w eliminacjach SGP i SEC – mówią organizatorzy. – W przypadku Speedway Grand Prix, jeżeli nie odbędą się zawody Grand Prix Challenge 2020, wspomniana czwórka pojedzie w przyszłorocznych eliminacjach, a ostatnie wolne dla naszego kraju miejsce zajmie zwycięzca tegorocznego turnieju o Złoty Kask w Bydgoszczy – wyjaśnia przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański, ale od razu zastrzega: – Nieco inaczej będzie, jeśli Grand Prix Challenge 2020 dojdzie do skutku. Wówczas wystartuje w tych zawodach Kasprzak, a Jamróg, Protasiewicz i Pieszczek pojadą w przyszłorocznych eliminacjach razem z tegorocznym zwycięzcą i zawodnikiem, który w bydgoskim finale Złotego Kasku zajmie drugie miejsce. Żużlowiec, który zajmie trzecią pozycję, będzie zawodnikiem oczekującym.W przypadku Speedway European Championship Jamróg oraz Pieszczek mają zapewniony udział w przyszłorocznych eliminacjach, a stawkę uzupełni pierwsza trójka z finału Złotego Kasku 2020. Czwarty w klasyfikacji tego turnieju żużlowiec będzie zawodnikiem oczekującym – kończy przewodniczący GKSŻ.

Tegoroczny DPV Logistic ZOOleszcz Finał Turnieju o Złoty Kask będzie miał jeszcze jedną stawkę – miejsca w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski 2020, który 24 sierpnia odbędzie się w Lesznie. Jak deklaruje Szymański, w finale IMP pojedzie czołowa ósemka turnieju w Bydgoszczy, a drugą ósemkę utworzy ośmiu najlepszych z ubiegłorocznego finału IMP. – W przypadku dublowania się nazwisk, będziemy sięgać po kolejnych zawodników w klasyfikacji finału IMP 2019 i tegorocznego finału ZK – wyjaśnia przewodniczący GKSŻ.

W czwartkowe przedpołudnie przedstawiono listę startową zawodów. Wystartowała także sprzedaż biletów na turniej, który odbędzie się 27 lipca. Ich ceny to: 60 zł – trybuna główna, 40 zł – normalny (nowa trybuna), 25 zł – ulgowy (nowa trybuna), 25 zł – normalny (sektor A), 20 zł – normalny (sektor B), 15 zł – ulgowy (sektory A,B; emeryci, renciści, osoby w wieku 7-16 lat, urodzone w latach 2004-2013), 5 zł – dziecięcy (dzieci w wieku 0-6 lat).

W XXI wieku będzie to czwarty finał Złotego Kasku na stadionie przy ul. Sportowej. Poprzednie odbyły się w 2002 roku (wygrał wówczas Tomasz Gollob), 2004 (Wiesław Jaguś) i 2007 (Grzegorz Walasek), przy czym ten ostatni przerwano po czwartej serii startów z uwagi na opady deszczu.

Finał Złotego Kasku w poniedziałek, 27 lipca. Start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 18:45.

DPV LOGISTIC ZOOLESZCZ FINAŁ ZŁOTEGO KASKU
Bydgoszcz – poniedziałek 27 lipca, godzina 18:45

Lista startowa
1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
2. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
3. Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
4. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
5. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
6. Patryk Dudek (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
7. Norbert Krakowiak (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
8. Jakub Jamróg (Motor Lublin)
9. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
10. Krzysztof Buczkowski (MRGarden GKM Grudziądz)
11. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
13. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
14. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
15. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – dzika karta
16. Krzysztof Kasprzak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
R1. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
R2. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments