Bydgoszcz
25C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 26 • L 23
26C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
26C
Pt
22C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFinałowy koncert Rzeki Muzyki 2017. Już w ten weekend
Elżbieta Adamiak - rzeka muzyki 2017
23.08.2017 | 10:23

Finałowy koncert Rzeki Muzyki 2017. Już w ten weekend

Gwiazdą wieczoru będzie legenda piosenki literackiej.

Na zdjęciu: Gwiazdą wieczoru będzie Elżbieta Adamiak.

Fot. mat. pras.

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni, dziewiąty koncert z cyklu Rzeka Muzyki 2017. Na scenie na wodzie przy amfiteatrze Opery Nova wystąpi legenda piosenki literackiej – Elżbieta Adamiak. 

Recital z okazji 40-lecia pracy artystycznej piosenkarki rozpocznie się o godzinie 19:00. Podczas koncertu na pewno nie zabraknie jej słynnej piosenki „Jesienna zaduma”. Artystka zaprezentuje również inne utwory z gatunku poezji śpiewanej, z której jest znana od wielu lat. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego artystka należy do grona wybitnych wykonawców tego gatunku.

Wokalistka współpracowała z czołowymi postaciami nurtu i ballady poetyckiej m.in. z Naszą Basią Kochaną i Wolną Grupą Bukowina, Jackiem Kaczmarskim i oczywiście Andrzejem Poniedzielskim – prywatnie jej mężem. Klasykami w poezji śpiewanej stały się jej niezwykle współbrzmiące ze słowem poetyckim kompozycje do własnych słów, jak również do tekstów m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Osipa Mandelsztama, Jerzego Harasimowicza, Waldemara Chylińskiego i Andrzeja Poniedzielskiego

Artystka wielokrotnie występowała ze swoimi koncertami za granicą m.in. w Niemczech, Jugosławii, Czechach, Australii, USA, Kanadzie, Francji i na Węgrzech. Ma w dorobku kilkanaście płyt studyjnych, koncertowych i składanek. Jej ostatni jak do tej pory album „Zbieram siebie” ukazał się w 2009 roku.

Udział w wydarzeniu jest darmowy.


Powiązane treści