Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesFirmy z branży IT wchodzą do miasta. „Chcemy mocniej zainwestować w Bydgoszczy”
Meelogic Cognifide Bydgoszcz
27.05.2018 | 09:29

Firmy z branży IT wchodzą do miasta. „Chcemy mocniej zainwestować w Bydgoszczy”

Firmy z rynku IT inwestują w grodzie nad Brdą.

Na zdjęciu: O planach inwestycji opowiadali Robert Ostojski i Ayama Alemu (z lewej, firma Meelogic) i Marcin Stańczyk (z prawej, Cognifide). W środku prezydent miasta Rafał Bruski i prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dwie duże firmy z rynku IT – Meelogic i Cognifide zaczynają inwestować w Bydgoszczy. I w grodzie nad Brdą poszukują pracowników.

– Rynek IT rozwija się w mieście. Nasz potencjał jest zauważany także poza polskim rynkiem – mówi prezydent miasta. Z Rafałem Bruskim podczas konferencji prasowej spotkali się przedstawiciele firm MeeLogic i Cognifide, które rozpoczynają inwestowanie w grodzie nad Brdą.

Jak już informowaliśmy, firma Meelogic będzie miała swoje biuro w Arkada Business Park. – Tutaj możemy znaleźć doświadczone osoby, które są specjalistami w branżach motoryzacyjnej i medycznej, a dla naszych klientów z tej branży kluczowa jest jakość – mówi Ayama Alemu, współzałożyciel i prezes Meelogic. Firma otworzy drugie biuro w Polsce, bo oprócz Bydgoszczy ma je również w Szczecinie oraz posiada trzy biura niemieckie: w Berlinie, Kolonii i Stuttgarcie. Z usług tej firmy korzystają między innymi Vodafone (sieć telefonów komórkowych), Volkswagen i KTM (motoryzacja). Przez pierwsze dwa lata w Bydgoszczy miałoby pracować około setka inżynierów. – Rekrutacja już ruszyła, od 4 czerwca otwieramy biuro transferowe – mówi Robert Ostojski, dyrektor wykonawczy Meelogic Polska.

Drugą firmą z branży IT, która otworzyła swoje biuro w Bydgoszczy jest Cognifide. To polsko-brytyjska firma, która ma również jedną z siedzib w Poznaniu. – W Bydgoszczy na razie zatrudnionych jest 13 osób. Chcemy, by do końca tego roku pracowało tutaj około 30 osób, zaś w 2019 r., mamy zamiar podwoić tę liczbę – przyznaje Marcin Stańczyk, dyrektor Cognifide. Jak mówi, firma poszukuje przede wszystkim specjalistów do programowania czy analityków biznesowych. Biuro Cognifide zlokalizowane jest w biurowcu Danhouse przy ul. Towarowej 36. – Chcemy mocno rozwinąć się w Bydgoszczy – zapewnia dyr. Stańczyk.


Powiązane treści