Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesFirmy zbrojeniowe z regionu wspólnie podczas Air Fair 2016. „Razem możemy więcej”
23.05.2016 | 09:40

Firmy zbrojeniowe z regionu wspólnie podczas Air Fair 2016. „Razem możemy więcej”

Organizatorzy targów Air Fair 2016 byli zadowoleni z przebiegu imprezy.

Na zdjęciu: Firmy tworzące Kujawsko-Pomorski Potencjał Obronny przygotowały wspólne stanowiska podczas Air Fair 2016.

Fot. Leszek Grabowski

W miniony weekend odbyła się dziesiąta wystawa Air Fair. Impreza była dobrą okazją do wspólnego zaprezentowania się firm przemysłu zbrojeniowego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Jubileuszowa edycja przyciągnęła do Bydgoszczy ponad stu wystawców. Taki wynik zadowalał prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 Leszka Walczaka. – To co widzimy przeszło nasze oczekiwania. Dzieje się mnóstwo i cieszę się, że zawitało tak wielu wystawców i gości – mówił w piątek Walczak. Podczas imprezy zaprezentowany został m.in. hangar dla samolotów dużych. Jedna z jego komór przeznaczona jest dla wojskowego samolotu transportowego C-130 Hercules, a w drugiej mają znaleźć się samoloty pasażerskie i transportowe.

[Zobacz zdjęcia z Air Fair 2016]

Podczas Air Fair 2016 połączone stanowiska pokazały firmy zbrojeniowe z województwa kujawsko-pomorskiego – bydgoskie Belma oraz Nitro-Chem oraz grudziądzkie Wojskowe Zakłady Uzbrojenia. – Chcemy pokazać, że nasze województwo jest silne w przemyśle zbrojeniowym i możemy osiągnąć jeszcze dużo więcej. Współpracujemy na polu technicznym, produkcyjnym i mamy wspólną strategię do zdobywania nowych rynków – tłumaczył prezes Nitro-Chem S.A. Tomasz Ptaszyński. Nadzieję na dalszy rozwój przemysłu zbrojeniowego wyraził też wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Plan Morawieckiego zakłada wzmacnianie tej branży, więc można się cieszyć, że firmy z naszego województwa będą mogły się rozwijać. Targi Air Fair udały się wspaniale i pozostaje mi tylko pogratulować organizatorom – mówił Bogdanowicz.

Czytaj także: Boeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach

Wystawa Air Fair 2016 odbyła się w piątek i sobotę. Podczas pierwszego dnia, przeznaczonego dla ludzi z branży, podpisano list intencyjny między Polską Grupą Zbrojeniową a Boeing Company. Drugi dzień skierowany był do miłośników lotnictwa, którzy mogli podziwiać m.in. F-16, Su-22, MiG-29 czy wspomnianego Herculesa.


Powiązane treści