Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaFlixBus gotowy na lato!
FlixBus
12.06.2018 | 12:02

FlixBus gotowy na lato!

Na zdjęciu: Już można rezerwować bilety na wakacyjne wyjazdy. Ceny? Od 5 zł...

Fot. FlixBus

FlixBus uruchomił wakacyjny kalendarz rezerwacji. Od dzisiaj pasażerowie mogą planować swoje podróże aż do 6 września. Ceny zaczynają się od 5 zł na połączeniach krajowych i 25 zł na międzynarodowych. W czerwcu startuje nowa linia Warszawa-Bydgoszcz, którą obsłuży spółka PKS w Bydgoszczy.

Możliwość zakupu biletów obejmuje wszystkie dotychczasowe połączenia, które oferował FlixBus, a także kilka nowych miejscowości z nowej siatki operatora. Systematycznie w trakcie lata będą dodawane kolejne nowe połączenia.

–  Aby umożliwić naszym pasażerom zaplanowanie letnich wyjazdów, wydłużamy kalendarz do końca wakacji na wszystkich dotychczas dostępnych połączeniach, a także kilku nowych – wyjaśnia Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Proces uzyskiwania zezwoleń na nasz nowy rozkład jest w toku. Większości z nich oczekujemy z końcem lipca, także trasy z nowej siatki połączeń będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. Chcemy jednak dać możliwość rezerwacji podróży w całym okresie wakacyjnym już teraz. Stąd, niezależnie od procesu uzyskiwania zezwoleń na nowe połączenia, otwieramy kalendarz aż do początku września.

Pierwszymi liniami, na które europejski lider dalekobieżnych połączeń autobusowych otrzymał zezwolenia są:

1351 Warszawa-Bydgoszcz (obsługiwana przez PKS w Bydgoszczy) na trasie:

Warszawa – Lotnisko Modlin – Płock – Włocławek – Ciechocinek – Toruń – Bydgoszcz

1201 Warszawa-Krynica Morska (obsługiwana przez PKS Szczecinek) na trasie:

Warszawa – Ostróda – Elbląg – Stegna – Sztutowo – Kąty Rybackie – Krynica Morska

1368 Częstochowa-Kraków (obsługiwana przez Mobilis) na trasie:

Kraków – Katowice – Chorzów – Bytom – Lotnisko Katowice-Pyrzowice – Częstochowa

1369 Kraków-Cieszyn (obsługiwana przez TPO Pastuszak) na trasie:

Kraków – Sosnowiec – Katowice – Żory – Jastrzębie Zdrój – Zebrzydowice – Cieszyn

Pasażerowie z Bydgoszczy w ramach bezpośrednich połączeń FlixBusa mogą pojechać do takich miejscowości jak Poznań, Gdańsk, Wrocław oraz Praga. Dzięki uruchomieniu linii Bydgoszcz-Warszawa możliwa jest także dalsza podróż na przykład do Zakopanego, Berlina czy Budapesztu.

Otwarcie letniego kalendarza daje pasażerom FlixBusa nie tylko możliwość kupienia biletów z wyprzedzeniem na wszystkie dotychczasowe połączenia, jak np. do Budapesztu, Pragi, Zakopanego czy Gdańska. Wakacje to też nowe destynacje oferowane przez partnerów współpracujących z FlixBusem. Od końca czerwca będzie można skorzystać z połączeń do popularnych nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje, Mielno czy Darłowo. Kierunkiem, który latem cieszy się dużą popularnością jest także Zagrzeb, do którego można dojechać bezpośrednim połączeniem z Krakowa. FlixBus umożliwia także wygodne przesiadki na jednym bilecie, dzięki czemu w te wakacje można łatwo dotrzeć do 1700 lokalizacji w 27 krajach Europy, a także podróżować po… Stanach Zjednoczonych.

Dla zwiększenia komfortu podróży pasażerowie mogą też korzystać z systemu rezerwacji miejsc dostępnego już na wszystkich kursach FlixBusa w Polsce. Dodatkowo, w czerwcu startuje testowa współpraca z kioskiem cyfrowym Publico24, dzięki której na wybranych połączeniach pasażerowie uzyskają bezpłatny dostęp do gazet w wygodnej aplikacji mobilnej. Testy obejmą 30% floty i potrwają sześć tygodni. W każdym objętym testem autokarze klienci znajdą czytelną i łatwą instrukcję korzystania z darmowej prasy. Wśród dostępnych tytułów znajdują się najpopularniejsze w Polsce dzienniki, tygodniki i miesięczniki.


Powiązane treści