Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFocus Mall daje przykład!
29.11.2016 | 19:24

Focus Mall daje przykład!

Choć iluminacje Focus Mall niewiele różnią się od oglądanych w latach poprzednich, to w zestawieniu z innymi - robią wrażenie.

Na zdjęciu: Wystroju Focus Mall nie można nie zauważyć.

Fot. Stanisław Gazda

Miasto powoli przywdziewa świąteczny wystrój…

Dekorowanie miasta rozpoczęło się w poniedziałek. Instalowane są  świetlne figury: kareta, prezenty, dama na Placu Teatralnym, brama na Mostowej. Ozdobiona będzie wyspa św. Barbary i Wyspa Młyńska. Ratusz oświetlą projektory.

ProNatura przygotowuje choinkę z butelek typu Pet (ponad tysiąc butelek), będzie podświetlona – jej lokalizacja jeszcze nie została ustalona.  Również studenci UTP (Katedra Sztuk Wizualnych) wykonają z butelek przekazanych przez ProNaturę podświetloną konstrukcję przestrzenną w kształcie kuli. Jej lokalizacja również jest uzgadniana.

Do przystrojenia  miasta wykorzystywane są zasoby z latach poprzednich. Część ozdób jest uzupełniana (z uwagi na zniszczenia albo zużycie ). W tym roku  jedynie dokupiono m.in. satynowe bombki na choinkę za niecałe 2 tys. zł. Za wymianę elementów wieszanych na latarniach zapłaci ZDMiKP.

Miasto w firmie Sekwoja Garden z Tucholi zamówiło następujące drzewka świąteczne: najwyższy świerk o wys. 15 m na Stary Rynek – stoi już od dzisiejszego poranka, mniejszy (ok. 10 m)jest już  na rynku w Fordonie. Będzie też 4-metrowy świerk na balkon Ratusza i 8 mniejszych (160-200 cm) do szopki na Stary Rynek. Wartość całego zamówienia wyniosła 27 tys. zł brutto.


Podobne wpisy

Powiązane treści