Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFolk, jazz i progressive rock w wykonaniu rosyjskiej wokalistki. Już w przyszłym tygodniu w Bydgoszczy
12.11.2016 | 14:48

Folk, jazz i progressive rock w wykonaniu rosyjskiej wokalistki. Już w przyszłym tygodniu w Bydgoszczy

Jej występ odbędzie się w klubie Eljazz.

Na zdjęciu: Julia Vikman

Fot. materiały prasowe

Już za nieco ponad tydzień, 20 listopada, w Bydgoszczy odbędzie się koncert Julii Vikman. Wokalistka zaprezentuje między innymi dobrze znane rosyjskie utwory z lat 60. i 70., jak i swoje własne kompozycje.

Julia Vikman urodziła się na Syberii, lecz ze strony babci pochodzi z Polski. Wokalistka jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Swoją karierę solową rozpoczęła po przeprowadzeniu się do Gdańska, gdzie założyła swój zespół JVB. Rosjanka koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie m.in z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera i Chórem Aleksandrowa.

Artystka ma na swoim koncie kilka płyt. W 2008 roku wydała album „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. Natomiast w maju 2012 roku pojawił się jej drugi krążek „Bielyje rozy” nagrany z udziałem polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. 13 lipca 2013 roku w sklepach na całym świecie pojawiła się płyta z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German. Pierwsza płyta z autorskim materiałem Julii Vikman „The Autumn Dreams” pojawiła się w sierpniu 2014 roku. Album zawiera 6 utworów. – Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było – mówi Andrey Vasilyev, manager Julii.

Występ rosyjskiej wokalistki odbędzie się w klubie Eljazz przy ul. Krętej 3. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Osoby, które chcą wziąć w nim udział, muszą pamiętać o zakupie wejściówki. Bilet wstępu kosztuje 25 zł. Rezerwacje prowadzone są pod numerem telefonu 52 322 15 74.


Powiązane treści