Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFontanna przy filharmonii znowu działa. Ale bydgoszczanie muszą być ostrożniejsi
20.05.2018 | 08:18

Fontanna przy filharmonii znowu działa. Ale bydgoszczanie muszą być ostrożniejsi

Na zdjęciu: W fontannie organizowane są pokazy multimedialne.

Fot. archiwum

Uruchomiona została fontanna przy Filharmonii Pomorskiej. Nieco ponad tydzień temu odbył się pierwszy pokaz multimedialny, ale urządzenie już zostało uszkodzone.

Efektowna fontanna jest wyposażona w podświetlanie dysz i głośniki, z których emitowany jest podkład muzyczny. Są one wykorzystywane przy okazji wieczornych pokazów światło-dźwięk, które letnimi wieczorami przyciągają do dzielnicy muzycznej wielu bydgoszczan. W tym roku została uruchomiona nieco później niż zazwyczaj, gdyż trzeba było wykonać niezbędne prace gwarancyjne. Jest czynna codziennie, natomiast w środy, piątki i soboty odbywają się pokazy „Woda, światło, dźwięk” – zawsze o godzinie 21.30. W okresie letnim – czyli w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia – pokazy odbywać się będą codziennie, początek również o godzinie 21:30.

Jak informuje Marek Jankowiak, rzecznik Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, tym roku repertuar muzyczny pokazów nie ulegnie zmianie, lecz w przyszłym roku może się to zmienić. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się przygotować dwie nowe propozycje koncertów muzycznych – mówi Jankowiak.

W pierwszych dniach funkcjonowania fontanny pojawiły się jednak problemy. – Chcielibyśmy przypomnieć, że to nie jest zwykła fontanna, w której można się kąpać, gdy jest gorąco. Ten apel kierujemy głównie do rodziców, bo najczęściej to właśnie dzieci wchodzą do fontanny. Gdyby wchodziły tuż przy wejściu, to nic by się nie stało.  Ale wchodzą na pas, gdzie są dysze, które są potrzebne do prezentacji widowiska – mówi Jankowiak. Dzieje się tak mimo ustawionych w pobliżu tabliczek informujących o zakazie. Nie brakuje także śmieci, które wyrzucane są do fontanny.

Rezultat wznowienia pokazów jest więc taki, że zniszczonych został siedem dysz, a pompa została zadeptana. Jeśli tak dalej pójdzie, to niedawno włączona fontanna wkrótce będzie musiała znowu zostać poddana renowacji. – Chcielibyśmy uzmysłowić, że to nasze dobro wspólne, o które wszyscy musimy dbać – apeluje Jankowiak.

Sterowana elektronicznie fontanna została odsłonięta 23 maja 2014 roku. Wybudowano ją w miejscu dawnego wodotrysku, który powstał w latach 70. minionego wieku. Inicjatorem przebudowy były Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, które odpowiadają za jej utrzymanie.


Powiązane treści