Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIForum szkół i pracodawców dzisiaj w Myślęcinku
IMG_6044 (Copy)
11.04.2017 | 09:38

Forum szkół i pracodawców dzisiaj w Myślęcinku

Wizyta na dzisiejszym forum, to zainwestowanie w siebie i swoją przyszłość - zachęcają organizatorzy.

Na zdjęciu: Jaka szkoła? Jaka praca? Jaka kariera?

Fot.

Forum CV 2017 – SZKOŁA – PRACA – KARIERA jest propozycją Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz bydgoskich placówek ponadgimnazjalnych, która ma na celu przedstawienie gimnazjalistom z Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego oferty edukacyjnej w atrakcyjnej formie, ale także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły i ich codziennych partnerów – pracodawców i uczelnie wyższe.

Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i zaproszonych firm oraz uczelni, w celu wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Młodzi ludzie będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na pytanie gdzie się uczyć po gimnazjum, ale też co mogą robić po szkole ponadgimnazjalnej? Iść do pracy? Pracować u przedsiębiorcy? A może założyć własną firmę? Kontynuować naukę na studiach wyższych? Czy może jednocześnie zdobywać doświadczenie poprzez staże i praktyki? Skupić się na rynku lokalnym? Czy może ocenić swoje możliwości podczas wymian międzynarodowych? Na te i wiele innych pytań gimnazjaliści będą mogli zdobyć odpowiedź również dzięki obecnym na miejscu doradcom edukacyjno – zawodowym.

Forum to także zacieśnienie współpracy z przedsiębiorcami. Młodzież, która pomoże swoim szkołom ponadgimnazjalnym czy uczelniom w promocji zdobędzie nowe doświadczenie w praktycznej formie. To także możliwość zaprezentowania swojej oferty wśród kilkutysięcznej grupy odbiorców, ale też dokonanie wstępnej oceny zainteresowania szkołą czy danym kierunkiem lub profilem kształcenia.

Jakie korzyści mają przedsiębiorcy? Po pierwsze możliwość podkreślenia współpracy ze szkołami. Po drugie promocja własnej firmy, która działa nie tylko na rynku lokalnym, ale także międzynarodowym. Możliwe, że wśród obecnych na Forum znajdą się pracownicy, a może klienci. Przedstawiciele firm zdobędą nowe doświadczenia w prezentowaniu oferty swojego przedsiębiorstwa wśród uczniów. Innymi słowy wszyscy wzbogacą swoje CV.

Wstęp na Forum jest bezpłatny. Czas trwania: od 10.00 do 15.00 (ostatnie wejście godz. 14.00). Miejsce: BCTW w Myślęcinku.


Podobne wpisy

Powiązane treści