Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 6 • L 4
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFrancuz z Polonii z szansami na jazdę w Grand Prix. BSI przedstawiło dzikie karty i rezerwowych cyklu
Dimitri Berge - SF-1
07.10.2019 | 23:08

Francuz z Polonii z szansami na jazdę w Grand Prix. BSI przedstawiło dzikie karty i rezerwowych cyklu

Na zdjęciu: Dimitri Berge ma powody do radości. Został rezerwowym cyklu Grand Prix.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Firma BSI przedstawiła zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty na Grand Prix 2020 oraz rezerwowych cyklu. W tym drugim gronie znalazł się zawodnik Zooleszcz Polonii Dimitri Berge.

Greg Hancock, Tai Woffinden, Artiom Łaguta i Antonio Lindbaeck otrzymali od Brytyjczyków organizujących cykl stałe dzikie karty na sezon 2020. W przypadku pierwszej trójki w zasadzie nie było wątpliwości. Na czwarte miejsce niektórzy typowali mistrza Europy, Duńczyka Mikkela Michelsena, ale ostatecznie przepustka na jazdę w mistrzostwach świata trafiła do dwunastego w tym roku Antonio Lindbaecka.

Warto zauważyć, że Hancock, Łaguta i Lindbaeck mają za sobą starty w Polonii. Czwartym z zawodników, którzy startowali w bydgoskim klubie jest Emil Sajfutdinow, który zapewnił sobie miejsce w Grand Prix 2020 jako brązowy medalista tegorocznych mistrzostw.

Czytaj także: Dimitri Berge zostaje w Zooleszcz Polonii na sezon 2020

W poniedziałek poznaliśmy rezerwowych, którzy dostaną szansę w przypadku niemożliwości startu jednego ze stałych uczestników. Pierwszym oczekującym będzie Niemiec Martin Smolinski, który pechowo nie wywalczył awansu podczas Grand Prix Challenge. Kolejni rezerwowi to: wspomniany Mikkel Michelsen, Bartosz Smektała, Anders Thomsen, Pontus Aspgren i Dimitri Berge. Francuz startujący na co dzień w bydgoskiej Polonii jako szósty rezerwowy cyklu ma co prawda niewielkie szanse na start, ale może traktować wyróżnienie jako nagrodę za regularny rozwój i tytuł indywidualnego mistrza świata na długim torze.

Speedway Grand Prix 2020
Bartosz Zmarzlik (Polska)
Leon Madsen (Dania)
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Martin Vaculik (Słowacja)
Maciej Janowski (Polska)
Jason Doyle (Australia)
Patryk Dudek (Polska)
Matej Zagar (Słowenia)
Niels Kristian Iversen (Dania)
Max Fricke (Australia)
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Greg Hancock (USA)
Artiom Łaguta (Rosja)
Antonio Lindbaeck (Szwecja)

Rezerwowi cyklu:
Martin Smolinski (Niemcy)
Mikkel Michelsen (Dania)
Bartosz Smektała (Polska)
Anders Thomsen (Dania)
Pontus Aspgren (Szwecja)
Dimitri Berge (Francja)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści