Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFryzury inspirowane musicalowo. VII Edycja Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki już wkrótce
22.02.2018 | 11:38

Fryzury inspirowane musicalowo. VII Edycja Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki już wkrótce

Na zdjęciu: Musical we włosach...

Fot. Stanisław Gazda

7 marca odbędzie się w Bydgoszczy VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego i wojewódzkiego konkursu piosenki.

Motywem tegorocznego konkursu będzie Brodway Show, co oznacza, że stylizacje fryzjerskie będą inspirowane musicalami. Do Bydgoszczy przyjadą uczniowie z kilkunastu szkół w Polsce o profilu fryzjerskim, zaś część muzyczną wypełnią interpretacje w wykonaniu uczniów ze szkół średnich województwa kujawsko-pomorskiego.

Dla młodych fryzjerów konkurs będzie okazją do pochwalenia się umiejętnościami nabytymi w szkołach, ale też własną kreatywnością i odwagą w podejściu do nowoczesnych stylizacji. Rywalizując ze sobą młodzi adepci sztuki operowania nożyczkami i grzebieniem, będą mogli porównać swoje doświadczenie z innymi, przy okazji podpatrując co ciekawsze pomysły u konkurencji.

Historia przedsięwzięcia sięga roku 2012. Pomysłodawcą i organizatorem jest Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy (Technikum Fryzjerskie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Fryzjerska). Jest to jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę.


Podobne wpisy

Powiązane treści