Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoFundacja IMMO chce sadzić drzewa z mieszkańcami. Zgłoś miejsce, gdzie powinna pojawić się zieleń
17.03.2021 | 07:55

Fundacja IMMO chce sadzić drzewa z mieszkańcami. Zgłoś miejsce, gdzie powinna pojawić się zieleń

Na zdjęciu: Fundacja IMMO w zeszłym roku zorganizowała kilka akcji, dzięki którym Bydgoszcz zyskała 156 drzew i niemal 300 krzewów. Nasadzeń dokonano m.in. przy ul. Lelewela.

Fot. Fundacja IMMO/archiwum

W 2020 roku Fundacja IMMO zasadziła na terenie Bydgoszczy ponad 150 drzew oraz 300 krzewów i bylin. Społecznicy nie zwalniają tempa i mają kolejne plany urządzania zieleni w mieście. W tym celu zwracają się także do mieszkańców, aby włączyli się do współpracy i wskazywali nowe miejsca dla zielonych płuc Bydgoszczy. 

Fundacja IMMO w zeszłym roku zorganizowała kilka akcji, dzięki którym Bydgoszcz zyskała 156 drzew i niemal 300 krzewów. Nasadzeń dokonano m.in. przy ul. Lelewela, Nowodworskiej, Ugory, a także na parkingu na rogu ulicy Kamiennej i Gdańskiej, przy nasypie kolejowym na ul. Czarna Droga, ul. Kossaka. Fundacja przyczyniła się także do zazieleniania Starego Rynku. Wszystkie miejsca oznaczone są na mapie, dostępnej pod adresem fundacjaimmo.org/mapa.

Wraz z nadchodzącą wiosną, przedstawiciele fundacji poszukują wolontariuszy, którymi mogą zostać wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. W ten sposób mogą, dzięki wsparciu IMMO, posadzić drzewa, którymi później będą się opiekować. Korzyści z sadzenia drzew jest mnóstwo – oczyszczają powietrze, dają cień w upalne dni, zazieleniają otoczenie, są schronieniem dla ptaków i owadów. Fundacja planuje posadzić wiosną kolejne drzewa, tym razem na Placu Wolności i przy ul. Kopernika. – Większe nasadzenia drzew i krzewów zaplanowane jest przy ul. Chołoniewskiego. Nowe lokalizacje, które wskazują mieszkańcy to Osowa Góra, Osiedle Leśne, Skrzetusko oraz Miedzyń – podkreśla Urząd Miasta Bydgoszczy.

Jak mówi Maria Loskot, Fundacja IMMO chce angażować mieszkańców w swoje projekty, dlatego kieruje do nich prośby o wskazywanie miejsc dla nowych drzew, dzięki czemu nowe nasadzenia mają swoich opiekunów. – Podstawowym krokiem jest ustalenie odpowiedniego miejsca dla drzew, przedstawiciele spółdzielni kierują się oczywiście instalacjami podziemnymi i nadziemnymi jak i bliskością okien, lamp i innych elementów infrastruktury osiedla. My pomagamy uzyskać zgodę, fundujemy drzewa i wspólnie je sadzimy – mówi Loskot.

Jeśli chcesz, aby w Twoim najbliższym otoczeniu miało szansę wyrosnąć nowe drzewo zgłoś się do Fundacji IMMO. Pomoże ona uzyskać zgodę na posadzenie drzew z zarządcami, ustalić dokładką lokalizację i gatunki roślin oraz wspólnie ustali termin i sposób sadzenia. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś
Ktoś
8 miesięcy temu

witam dlaczego scieliscie drzewa topole przy ul.Pomorskiej,dawny zaklad miesny,nie wiem kto jest wlascicielem?

Powiązane treści