Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFundusze unijne: Alarmujące dane z ministerstwa. Kujawsko-Pomorskie na szarym końcu
Kujawsko-Pomorskie
13.01.2017 | 11:34

Fundusze unijne: Alarmujące dane z ministerstwa. Kujawsko-Pomorskie na szarym końcu

Resort rozwoju podał stan kontraktacji regionalnych programów operacyjnych na koniec grudnia 2016 roku.

Na zdjęciu: Herb województwa kujawsko-pomorskiego.

Fot. archiwum

Ministerstwo Rozwoju opublikowało raport dotyczący poziomu zakontraktowania zadań w ramach regionalnych programów operacyjnych na koniec minionego roku. Nasz region wypada najsłabiej w kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Marszałek niewłaściwie rozdzielał pieniądze? „Zaleciliśmy zawieszenie projektów”

Jak poinformował portal RynekInfrastruktury.pl, w województwie kujawsko-pomorskim podpisano umowy jedynie na 3,8% środków z całej puli RPO wynoszącej niemal dwa miliardy euro. Nasz region zamyka stawkę, notując wynik słabszy od Świętokrzyskiego (5,3%) oraz Warmińsko-Mazurskiego (7,9%). Na szczycie listy znajduje się województwo pomorskie, które podpisało umowy na 36,5% środków dostępnych z regionalnego programu operacyjnego, które wyprzedza Opolskie (29,7%) i region wielkopolski (27,2%).

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Toruniu twierdzą jednak, że wskaźniki województwa kujawsko-pomorskiego nie muszą niepokoić. Podkreślają, że wynika to z przyjętej strategii wydatkowania pieniędzy z RPO. – Skłaniamy się bardziej ku koncepcji mądrego inwestowania środków publicznych, z myślą o całej perspektywie finansowej (do roku 2023), a także o skutkach długofalowych naszego programu – mówi na łamach RynkuInfrastruktury.pl Barbara Jesionowska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego. I dodaje, że różne koncepcje wdrażania RPO w naturalny sposób powodują różnice w tempie kontraktacji czy wydawania środków.

Co sądzicie na temat tych wyjaśnień? Czekamy na Wasze opinie i komentarze pod artykułem oraz na Facebooku.


Powiązane treści