[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Funkcjonalność czy efektowny wygląd? Nowoczesne meble mają i jedno, i drugie!

Dodano: 22.07.2021 | 21:00

Na zdjęciu: Jednym z czynników decydujących o wyborze nowej komody, łóżka, kredensu itd. jest spodziewany okres eksploatacji mebla.

Fot. mat. nadesłany

Popularne przysłowie uczy, że nie można otrzymywać wszystkiego. Wobec tego trzeba godzić się na kompromisy, poświęcać jedne walory na rzecz innych cech. Na szczęście dla konsumentów, ta reguła w ostatnich latach traci na aktualności – przynajmniej w branży meblarskiej. Dzięki temu możliwości aranżacji wnętrza są znacznie większe, niż kiedykolwiek wcześniej. Eksperci z firmy Sandow twierdzą, że widoczny trend to dopiero początek zmian na lepsze.

Projektanci mogą swobodnie realizować pomysły, które kiedyś musieli odłożyć do szuflady

Technologie obróbki materiałów stają się coraz bardziej zaawansowane. To pozwala zachowywać niespotykaną precyzję, która wcześniej była zwyczajnie nieosiągalna. Wreszcie rozwiązania projektowe, uznawane kiedyś za nieopłacalne ze względu na wysokie koszty realizacji, teraz się upowszechniły. W efekcie masowa produkcja mebli zaczyna powoli ustępować tworzeniu domowego wyposażenia na indywidualne zamówienie – pod wymagania i oczekiwania konkretnego odbiorcy. Praktycznie każdy chce, aby jego dom był wyjątkowy, charakterystyczny, jedyny w swoim rodzaju. Trudno to osiągnąć, kiedy kupuje się gotowe zestawy mebli z katalogów. Pojawiło się też mnóstwo opcji personalizacji: od wyboru koloru obicia czy rodzaju drewna na szafę po montaż LED-owych światełek wewnątrz szklanych regałów (i nie tylko tam). Wystarczy odwiedzić stronę https://sandow.pl/ i obejrzeć realizacje oraz wizualizacje, aby przekonać się o tym na własne oczy.

Wykonawcy dysponujący materiałami wysokiej jakości tworzą meble, które służą przez lata

Najlepiej długo po upływie gwarancji producenta. Jednym z czynników decydujących o wyborze nowej komody, łóżka, kredensu itd. jest spodziewany okres eksploatacji mebla. Nikt nie chce zostać zmuszony do wymiany przez widoczne pęknięcia, odpadające uchwyty albo chyboczące się półki. Odbiorca oczekuje, że dokona dobrego zakupu i raz stworzoną aranżację utrzyma przez tyle czasu, na ile to on będzie miał ochotę. Dlatego w branży meblarskiej nie ma miejsca na „projektowanie żywotności produktu”, znane choćby ze sprzętów RTV czy AGD. Za to coraz bardziej doceniana jest wielofunkcyjność. Przykładowo przenosząc część mebli salonowych do kuchni można uzyskać ciekawe rezultaty. Przedstawiciele Sandow dostrzegają także rosnące wymagania względem mebli ogrodowych. Jeżeli z jednego stołu można swobodnie korzystać zarówno w domu, jak też pod chmurką, to taki produkt spotka się z większym zainteresowaniem.