Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleFunkcjonariusze zlikwidowali dwa salony gier hazardowych. Zarządzały nimi młode kobiety
23.11.2020 | 18:52

Funkcjonariusze zlikwidowali dwa salony gier hazardowych. Zarządzały nimi młode kobiety

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze wojewódzkiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej.

Na zdjęciu: Salony do gier zlikwidowano w Ciechocinku i Sępólnie Krajeńskim.

Fot. KAS Kujawsko-Pomorskie

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali dwa duże salony do nielegalnych gier hazardowych. – Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą się liczyć z karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego komputera – mówią.

Funkcjonariusze regionalnego oddziału KAS zlikwidowali lokale w Ciechocinku i Sępólnie Krajeńskim. – Realizowali oni czynności służbowe związane ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej – słyszymy w Kujawsko-Pomorskim oddziale KAS.

Pierwszy z punktów zlikwidowany przez funkcjonariuszy był w centrum Ciechocinka. – Punkt był bowiem zamknięty z zewnątrz dla osób postronnych, a witryny oklejone zostały folią uniemożliwiającą widzenie tego, co znajduje się w środku – mówi rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiej KAS Bartosz Stróżyński. W środku, śledczy ujawnili podczas interwencji sześć zestawów komputerowych do urządzania gier hazardowych. Jak się okazało, salonem zarządzała…19-latka. – W jej telefonie komórkowym funkcjonariusze odkryli aplikację umożliwiającą zdalne kredytowanie poszczególnych stanowisk komputerowych. Fakt ten tylko potwierdził, że w lokalu były organizowane nielegalne gry hazardowe – dodaje Stróżyński.

Kolejny salon gier został ujawniony przez mundurowych w Sępólnie Krajeńskim. – Już wcześniej ten lokal był pod naszą obserwacją – zdradzają funkcjonariusze. Podjęli oni czynności kontrolne pomimo tego, że w obiekcie były kamery zewnętrzne i zamek elektromagnetyczny z systemem selekcji klientów. – W wyniku kontroli ujawniono i zabezpieczono cztery urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych – wylicza rzecznik kujawsko-pomorskiej KAS. Funkcjonariusze w związku ze sprawą przesłuchano prowadzącą salon gier 20-latkę oraz sześciu klientów, którzy przebywali w tym salonie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści