Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalne salony gier zlikwidowane. Jeden z nich znajdował się w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
02.01.2021 | 18:42

Nielegalne salony gier zlikwidowane. Jeden z nich znajdował się w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Funkcjonariusze KAS zlikwidowali automaty do gier na terenie Bydgoszczy i Chełmży.

Fot. KAS Kujawsko-Pomorskie

Funkcjonariusze regionalnego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli siedem automatów, które służyły do gier hazardowych. – Właścicielom lokali grozi teraz kara w wysokości 700 tysięcy złotych – mówią przedstawiciele KAS.

W ramach akcji pod kryptonimem „Pasaż”, funkcjonariusze zlikwidowali kolejne dwa lokale, w których znajdowały się automaty. Pierwsze działania odbyły się w centrum Chełmży. – Uwagę funkcjonariuszy KAS przykuł lokal ze szczelnie oklejonymi witrynami – mówi Kinga Błaszczyńska z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Po wejściu do środka, ujawnili oni nielegalny salon gier, który wyposażony był w trzy automaty. – Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych – dodaje Błaszczyńska i podaje, że do sprawy przesłuchano w charakterze świadka jedną osobę – to gracz, który w tym czasie przebywał w lokalu.

Kolejne działania zostały przeprowadzone na terenie jednego z bydgoskich osiedli. – W lokalu znanym już Służbie Celno-Skarbowej z urządzania w nim nielegalnych gier hazardowych, może dochodzić do ponownego łamania prawa – mówią funkcjonariusze, którzy w ramach wykonanych czynności zlikwidowali kolejną jaskinię hazardu. – Zabezpieczone zostały cztery automaty służące do nielegalnych gier, gotówka przeznaczona na wypłaty wygranych oraz router – wylicza Kinga Błaszczyńska. Jak słyszymy od funkcjonariuszy, w tej sprawie przesłuchano także kolejne dwie osoby – to gracz i „opiekun” lokalu.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu – przypomina KAS.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści