Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 17
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFunkcjonariusze zlikwidowali w Niemczech fabrykę papierosów. W akcji kryminalni z Bydgoszczy
26-08-2020_zlikwidowana fabryka papierosów-Niemcy-mat. CBŚP-5
27.08.2020 | 08:25

Funkcjonariusze zlikwidowali w Niemczech fabrykę papierosów. W akcji kryminalni z Bydgoszczy

Podczas akcji zatrzymano dwanaście osób.

Na zdjęciu: Podczas akcji służb na terenie Niemiec, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. niemal jedenaście milionów sztuk papierosów, które - jak wynika z ustaleń śledczych - miały następnie trafić na czarny rynek w Wielkiej Brytanii.

Fot. mat. CBŚP

Nielegalna fabryka papierosów została zlikwidowana przez służby na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. W akcji zatrzymano dwanaście osób, a zaangażowani w nią byli kryminalni z bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji.

To właśnie bydgoscy funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie Niemiec może działać nielegalna fabryka papierosów. – Policjanci CBŚP przekazali niemieckim funkcjonariuszom informację dotyczącą lokalizacji fabryki, którą funkcjonariusze Służby Celnej Republiki Federalnej Niemiec zlikwidowali w Nadrenii Północnej-Westfalii – słyszymy w zespole prasowym Centralnego Biura Śledczego Policji.


CZYTAJ WIĘCEJ: „Policjant” wziął 40 tysięcy złotych od mieszkanki Szwederowa. „Obiecał, że wróci za godzinę”


Podczas akcji służb zatrzymano dwanaście osób: sześciu Polaków i Ukraińców. – W trakcie przeszukania zabezpieczono 11 milionów sztuk papierosów, 6 ton tytoniu, ogromne ilości komponentów niezbędnych do produkcji papierosów. Przejęto także specjalistyczną wysokowydajną maszynę służącą do produkcji papierosów, 2 urządzenia pakujące papierosy, 2 maszyny do suszenia tytoniu, sprężarki i agregaty prądotwórcze – wyliczają funkcjonariusze. Podczas akcji zabezpieczono także wózek widłowy, ciągnik siodłowy z naczepą oraz dwa samochody.

Śledczy ustalili, że przejęty podczas akcji papierosy miały zostać przemycone najprawdopodobniej do Wielkiej Brytanii. – Tam miały trafić na czarny rynek – słyszymy w CBŚP. Jednocześnie strona niemiecka wyliczyła, że szacunkowa wartość uszczupleń należnych podatków wyniosła niemal 2,5 mln euro, a czarnorynkowa wartość zabezpieczonych papierosów to blisko 4 mln euro.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści