Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Gadżety za bilety miesięczne. Marszałek wynagradza jeżdżących pociągami

Dodano: 29.06.2023 | 13:14

Na zdjęciu: Marszałek nagradza najwierniejszych pasażerów kolei.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Z uwagi na zakup nowych pociągów PESY, marszałek województwa w ramach działań promocyjnych wynagrodzi kupujących bilety miesięczne na lipiec specjalnymi gadżetami.

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, od soboty (1 lipca) w kasach biletowych Polregio na stacjach Bydgoszcz Główna, Toruń Główny, Solec Kujawski i Mogilno oraz w sekretariacie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu na kupujących bilety miesięczne będą czekały upominki. Stali pasażerowie kolei regionalnej będą mogli liczyć m.in. na wygodne zagłówki, termosy turystyczne, śniadaniówki ze sztućcami, poduszki i butelki z korkiem na zimne napoje.

Działania promocyjne współfinansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Zakup elektrycznego taboru kolejowego do obsługi transportu pasażerskiego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”. W jego ramach urząd marszałkowski zakupił pięć czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf 2, wyprodukowanych w bydgoskiej PESIE. Biuro prasowe marszałka dodaje, że niebawem przedstawiona zostanie specjalna oferta dla podróżujących rowerzystów.

Urząd marszałkowski przypomina, że roczne nakłady, jakie ponosi samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na utrzymanie regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych, wynoszą blisko 200 mln złotych. Obecnie trwa przetarg, w ramach którego samorząd zamierza pozyskać maksymalnie siedem nowych pojazdów.

0 0 votes
Article Rating
Gadżety za bilety miesięczne. Marszałek wynagradza jeżdżących pociągami
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 miesięcy temu

Żnin, Kcynia, Więcbork, Szubin, Świecie, Drzycim, Ciechocinek czekają na pociągi. Czy Pan Marszałek o tym wie?