Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Gastronomik” stanął otworem
23.04.2016 | 14:27

„Gastronomik” stanął otworem

Nie mieli nic do ukrycia, a to co pokazali, było bardzo smaczne!

Na zdjęciu: Gotowanie na żywo przez uczniów, a później degustacja. To najlepszy sprawdzian szkoły.

Fot. Stanisław Gazda

23 kwietnia Zespół Szkół Gastronomicznych zaprosił uczniów szkół gimnazjalnych i wszystkich chętnych do poznania szkoły na Drzwi Otwarte.

Od godziny 9.00 do 14.00 na odwiedzających placówkę czekała moc atrakcji. Były dwa konkursy kulinarne, kelnerski pokaz synchroniczny, zwiedzanie sal przedmiotowych i technologicznych, występ szkolnego zespołu tanecznego ,,Iwaszka”, prezentacja  osiągnięć sportowych uczniów szkoły, informacje o kierunkach kształcenia i zajęciach dodatkowych a także smakowite przekąski i wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania.

Ile było w Dniu Otwartym autoreklamy a ile szkolnej codzienności?

-Reklama jest bardzo ważna, ale my pokazaliśmy dziś szkołę taka jaka jest naprawdę. Było gotowanie na żywo przez uczniów, w takich warunkach, jakie mają na co dzień, więc każdy mógł wyrobić sobie zdanie o przygotowaniu warsztatowym naszych uczniów – powiedziała nam Iwona Chojnacka odpowiedzialna za dział praktyk szkolnych.

Anna Fryda, absolwentka gimnazjum klasycznego, po wizycie w ZSG nabrała przekonania, że wybór w niej kierunku hotelarskiego, to będzie to, czego szukała, czego oczekuje i co ją zafascynuje.

-Drzwi Otwarte, to bardzo waży dzień w życiu szkoły. Po pierwsze mobilizuje uczniów, nauczycieli, ale jest też wizytówką szkoły. Bycie tu, porozmawianie z uczniami i nauczycielami jest najlepszą formą poznania naszej szkoły. Co prawda na brak chętnych do nauki w niej nie brakuje, ale Drzwi Otwarte będą nawet, gdyby było ich mnóstwo, bo jeżeli uczniowie goszczą u nas będąc w 99% przekonani, że przyjdą tu kształcić się dalej, to po Drzwiach Otwartych, przekonanie przeradza się w 100% pewność. I o to chodzi! – stwierdziła Danuta Gaczkowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy.


Powiązane treści