Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gawkowski o expose Morawieckiego: To było złe osiem lat dla Polski

Dodano: 11.12.2023 | 12:58

Na zdjęciu: W imieniu klubu parlamentarnego Lewicy, expose Mateusza Morawieckiego komentował z mównicy sejmowej Krzysztof Gawkowski, który w przyszłym rządzie Donalda Tuska ma być wicepremierem i ministrem cyfryzacji.

Fot. Archiwum

To jest gorące poniedziałkowe (11 grudnia) przed i popołudnie w sejmie. W niższej izbie parlamentu trwa debata po expose rządu Mateusza Morawieckiego.

Tuż po godzinie dziesiątej, na mównicę wyszedł Morawiecki i wygłosił expose, choć bardziej można było je nazwać podsumowaniem ostatnich dwóch kadencji rządów. – Projekt, który dziś przedstawię, kiedyś wygra. Może nie w tej izbie, ale kiedyś na pewno. To interesy zwykłych Polaków, a nie wielkich firm, powinny stać na pierwszym miejscu – mówił. Dodał, że jego gabinet opiera swoją politykę na wiarygodności i przypomniał, że w październikowych wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowało 7,5 mln Polaków. – Żadna z innych partii poza Prawem i Sprawiedliwością nigdy nie miała takiej liczby głosów – podkreślił Morawiecki.

W trakcie swojego wystąpienia, wskazał on obszary, na których powinna się skupić Polska. To m.in. trwałe dołączenie do grona najbardziej rozwiniętych światowych gospodarek, rozwój cyfrowy, budowa wysokiej jakości usług publicznych czy sprawy związane z kulturą i dziedzictwem narodowym.

 

Gawkowski o rządzie: na pierwszym miejscu stawialiście zawsze dobro swojej partii

– To było złe osiem lat dla Polski. I wewnętrznie i zewnętrznie, szukaliście wrogów, największego znaleźliście tam, gdzie Bruksela – mówił szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski, który w imieniu formacji komentował wystąpienie Morawieckiego. – Powiedział pan dzisiaj, że interes Polski zawsze stawialiście na pierwszym miejscu, ale na pierwszym miejscu stawialiście zawsze dobro swojej partii, Prawa i Sprawiedliwości – komentował.

W ocenie Gawkowskiego, osiem lat rządów Zjednoczonej Prawicy było próbą likwidacji niezależnych mediów, największą od trzydziestu lat skumulowaną inflacją, która sięgała 30% i zniszczonymi relacjami z Unią Europejską i sąsiadami. Jeden z liderów Lewicy wyliczał dalej: od ponad tysiąca dni, do Polski nie popłynęły środki z Krajowego Planu Odbudowy, służby specjalne zostały upolitycznione, a policja zamiast po stronie obywatela najczęściej stawała na przeciw niego.

Gawkowski wypomniał Morawieckiemu, dlaczego nie potrafił powołać przez dwa tygodnie ministra cyfryzacji. – Nad iloma projektami odbyły się konsultacje społeczne? Odpowiem – zero, nigdy tego nie zrobiliście – podkreślał dalej i wypomniał: – To przez pana i pana środowisko, w domach ludzie się kłócili i prowadzili rozmowy pełne nienawiści. To wy doprowadziliście do sytuacji, że ludzie bali się rozmawiać o polityce. 

Za dwie godziny planowane jest głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego. Już wiadomo, że nie poprze go Trzecia Droga, Lewica, Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Medox
Medox
2 miesięcy temu

Czerwony komuchu weź młotek i mocno walnij się nim w swój pusty czerwony łeb.

stary dziad
stary dziad
2 miesięcy temu

Najniższe bezrobocie w historii III RP.
Najwyższy przyrost PKB w historii III RP.
Polska dwudziestą gospodarką świata.
340 ton złota w NBP.
Brak mauretańskich neurochirurgów i libijskich cybernetyków na polskich ulicach.
Koniec z odbieraniem dzieci matkom z powodu biedy.
Pełne sklepy, pełne restauracje, pełne knajpki, pełne kawiarnie.
Koniec z zakupami ,, na zeszyt ”.
30.000 złotych zwolnione z podatku dochodowego.
Daję Tuskowi i jego gauleiterom maksymalnie 24 miesiące rządów.

Inga
Inga
2 miesięcy temu

I takim idiotom jak ten Gawkowski ludzie wierzą i na nich głosują. No niestety, to jest smutne

Inga
Inga
2 miesięcy temu

Te 8 lat rządów pana Morawieckiego zrobiło więcej dobrego dla Polski, niż Wasza zasr.na komunistyczna lewica narobiła szkód przez 45 lat, jak rządziliście Polską wraz z Ruskimi, panie Gawkowski. Jak pan śmie w ogóle coś takiego mówić. Zobaczymy ile Wy porządzicie i jak porządzicie, i jakie szkody narobicie Polsce