Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGdańska 87: Niebezpieczne balkony pod lupą urzędników
17.11.2017 | 15:48

Gdańska 87: Niebezpieczne balkony pod lupą urzędników

Na zdjęciu: Balkony przy ul. Gdańskiej 87.

Fot. Stanisław Gazda

Stanisław Skowroński – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje nas, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające – w trybie pilnym pracownicy nadzoru sprawdzą, jaki jest stan techniczny balkonów i wydana zostanie stosowna decyzja.

Z kolei Sławomir Marcysiak – Miejski Konserwator Zabytków uważa, że miasto nie może dać pieniędzy właścicielom na remont, ani nawet wydać jakiegokolwiek nakazu, ponieważ ten budynek nie figuruje w miejskim rejestrze zabytków.

Możemy jedynie zwrócić się do Powiatowego Inspektora Nadzoru budowlanego o wszczęcie procedury w sprawie wydania nakazu usunięcia zagrożenia dla zdrowia i życia – dodaje.

Marcysiak wspomina także o decyzji z lipca br. nakazującej właścicielowi kamienicy przy ul. Gdańskiej 87 rozbiórkę, w trybie natychmiastowym, oficyny na zapleczu. O balkonach mowy nie było, jak w komentarzu na FB sugeruje Karol Dumania – zapewnia. I sugeruje, że balkony trzeba zabezpieczyć, a najlepiej usunąć, gdyż ich konstrukcja jest zbyt zniszczona. Trzeba wstawić nowe. Tego nie da się , a przede wszystkim nie opłaca już poddawać konserwacji. Słowem, do zrobienia jest prosta rzecz polegająca na wymianie konstrukcji i zrobienia nowej wylewki.

Jeżeli zostanie przesłany do nas projekt wymiany, a musi zostać, by administracja budowlana wydała pozwolenie na prace budowlane, to my go zaopiniujemy, co do charakteru i formy tych balkonów – konkluduje Miejski Konserwator Zabytków.


Podobne wpisy

Powiązane treści