Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaGdzie stała wieża Bismarcka i jak powstały zbocza okalające miasto? Tego będzie można dowiedzieć się w niedzielę
18.05.2018 | 21:07

Gdzie stała wieża Bismarcka i jak powstały zbocza okalające miasto? Tego będzie można dowiedzieć się w niedzielę

Na zdjęciu: Górny Taras Bydgoszczy będzie miejscem kolejnego spaceru z serii Bydgoszcz Niekonwencjonalnie.

Fot. SG

Już w najbliższą niedzielę (20.05) wszyscy chętni będą mogli na nowo odkryć Górny Taras Bydgoszczy. W trakcie 3-godzinnego spaceru mieszkańcy i turyści dowiedzą się m.in gdzie stała wieża Bismarcka, jak powstały zbocza okalające miasto i kiedy spalono zagłuszarkę radia „Wolna Europa”.

Bydgoszcz to miasto wielu atrakcji. Ci, którzy chcą odkryć swoje miasto na nowo powinni wybrać się w najbliższą niedzielę na kolejny spacer z cyklu „Bydgoszcz Niekonwencjonalnie”. Tym razem wspólnie z przewodnikiem będzie możliwe odwiedzenia Górnego Tarasu – zapomnianej atrakcji Bydgoszczy. Spacer rozpoczyna się o godzinie 10.00 na Starym Rynku.

Górny Taras to stary szlak spacerowy prowadzący przez część Zbocza Bydgoskiego. Dzięki wyjątkowemu usytuowaniu pozwala na podziwianie Bydgoszczy z wysokich na ok. 30 metrów wzniesień. Jego walory doceniono już w połowie XIX wieku, kiedy to zaczęto je zagospodarowywać na parki i skwery łączące się ze sobą leśnymi dróżkami. W trakcie najbliższej wycieczki spacerowicze odwiedzą najbardziej popularną część zbocza oraz poznają jego historię. Udział jest darmowy.

„Bydgoszcz Niekonwencjonalnie” to seria spacerów w towarzystwie przewodnika, których wspólnym mianownikiem jest Bydgoszcz i związane z nią postacie. Program wycieczek oparty jest o książki, postacie historyczne lub zapomniane atrakcje miasta. Wydarzenie jest organizowane od 2017 roku przez Stowarzyszenie „Obywatel Działa” mające na celu propagowanie historii i tradycji miasta oraz postaw obywatelskich.

W czerwcowe popołudnie (17.06) organizator zaprosi wszystkich bydgoszczan do odwiedzenia urokliwego deptaku pomiędzy ul. Kanałową a ul. Staroszkolną. Będzie to próba przywołania tradycji miasta związanych z plantami nad Starym Kanałem Bydgoskim. W programie scena z atrakcjami, potańcówka, wypożyczalnia sprzętu wodnego, targ staroci, strefa foodtrucków oraz zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego i Fabryki Obrabiarek Drewna. W ciągu dnia co półtorej godziny spod sceny usytuowanej przy ul. Kanałowej ruszać będzie wycieczka w ramach cyklu Bydgoszcz Niekonwencjonalnie traktująca o historii tego miejsca.


Powiązane treści