Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gdzie znaleźć tani kredyt samochodowy?

Dodano: 27.06.2022 | 15:12

Na zdjęciu: Tani kredyt samochodowy to pojęcie względne, dlatego trudno jednoznacznie określić, ile powinien kosztować.

Fot. nadesłane

To postanowione – zamierzasz kupić samochód i sfinansować go kredytem. Zanim zdecydujesz się na przypadkową ofertę, porównaj dostępne opcje. Wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać danych – tani kredyt na samochód online znajdziesz. Dowiedz się, gdzie go szukać.

Polacy chętnie zaciągają różnego rodzaju kredyty, chcąc w ten sposób zrealizować swoje plany czy zakupy. Popularnością cieszą się nie tylko kredyty gotówkowe, ale i finansowanie pozwalające na nabycie pojazdu. Warto jednak skorzystać z naprawdę korzystnej oferty.

Tani kredyt samochodowy, czyli jaki?

Tani kredyt samochodowy to pojęcie względne, dlatego trudno jednoznacznie określić, ile powinien kosztować. Wybierając dobrą dla siebie opcję finansowania, warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale i pozostałe koszty pobierane przez bank.

Znaczenie mają m.in.:

  • prowizja,
  • ubezpieczenie.

To wszystko wpływa na to, ile kredytobiorca ostatecznie zapłaci za samochód.

Jeśli chcesz wybrać tani kredyt na samochód online, zwróć uwagę przede wszystkim na RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To wskaźnik, który uwzględnia nie tylko odsetki, ale i wszystkie koszty pozaodsetkowe.

Kredyt na samochód online – czy warto skorzystać z porównywarek?

Wiele osób decyduje się na przypadkową ofertę kredytową z prostego powodu – braku czasu na poszukiwanie innych propozycji, z konkurencyjnych banków. Tymczasem wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby otrzymać informacje, która instytucja finansowa proponuje atrakcyjne warunki. Wystarczy skorzystać z serwisów porównywarkowych, takich jak np. https://finanse.rankomat.pl/. Znajdziesz tam kalkulator kredytowy, który pozwala na szybkie oszacowanie wysokości rat i kosztów w ramach konkretnych ofert bankowych.

Jak to działa? Cała procedura sprowadza się do wypełnienia formularza, w którym podajesz m.in.:

  • dane osobowe i adresowe,
  • parametry finansowania,
  • wysokość osiąganych dochodów,
  • konkretny model auta.

Należy podać również informację dotyczącą innych spłacanych zobowiązań (i wysokości rat), a także wskazać na liczbę osób zamieszkujących w tym samym gospodarstwie domowym. Po wypełnieniu formularza otrzymujesz informację zwrotną z konkretnymi ofertami.
Zastanawiasz się, czy warto w ten sposób poszukiwać kredytu na samochód online? Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienia się m.in.:

  • oszczędność czasu – wszystkie informacje zebrane są w jednym miejscu, więc potrzebujesz zaledwie kilkunastu minut na porównanie;
  • oszczędność pieniędzy – różnice finansowe mogą być ogromne, nie tylko w odniesieniu do miesięcznych rat, ale i całkowitej kwoty do spłaty;
  • wygoda – porównania możesz dokonać w dogodnym dla siebie momencie; nie jesteś więc uzależniony od czasu pracy stacjonarnych placówek bankowych.

Warto przy tym podkreślić, że za pośrednictwem serwisu finansowego można nie tylko porównać dostępne oferty, ale i zawnioskować o kredyt w danym banku. Przekłada się to na jeszcze większą wygodę.

Wystarczy poświęcić zaledwie kilkanaście minut, aby dowiedzieć się, gdzie zaciągnąć tani kredyt na samochód. Warto, bo w ten sposób można zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych na całkowitej kwocie do spłaty.