Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGenerał w gronie kujawsko-pomorskich strażaków. Pierwszy od 15 lat
10.05.2017 | 14:44

Generał w gronie kujawsko-pomorskich strażaków. Pierwszy od 15 lat

O awansie Janusza Halaka zadecydował prezydent Andrzej Duda.

Na zdjęciu: Halak podkreślał, że nie jest to wyłącznie jego osobisty sukces.

Fot. mat. pras.

Od 6 maja województwo kujawsko-pomorskie może poszczycić się obecnością generała w strukturach Państwowej Straży Pożarnej. Nominacje z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Janusz Halak, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

O awansie Janusza Halaka na pierwszy stopień generalski – nadbrygadiera zadecydował prezydent Andrzej Duda. Do wręczenia dokumentu doszło 6 maja podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie połączonych z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz promocją oficerską. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz, nagrodzeni strażacy oraz ich rodziny.

Z nowym generałem spotkał się również wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który wręczył mu okolicznościowy list. Nadbryg. Janusz Halak podkreślił, że nie jest to wyłącznie jego osobisty sukces, to przede wszystkim olbrzymie wyróżnienie i dowód zaufania przełożonych.

Państwowa Straż Pożarna w naszym województwie od 15 lat nie miała generała. Obecnie w Polsce na 16 województw, jest ich tylko dwóch – w województwie małopolskim i kujawsko-pomorskim.


Powiązane treści