Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaGiganci rocka zagrają w Bydgoszczy
Wishbone Ash w klubie Kuznia (patroni medialni)
20.12.2015 | 15:09

Giganci rocka zagrają w Bydgoszczy

Koncert odbędzie się w lutym 2016 roku.

Na zdjęciu: Koncert w Bydgoszczy będzie wchodził w skład tournee zespołu Wishbone Ash.

Fot. mat. prasowe

Na scenie są już od blisko pół wieku i wydali ponad 20 albumów studyjnych, a 14 lutego zagrają w Bydgoszczy – grupa Wishbone Ash wystąpi w klubie Kuźnia.

Zespół Wishbone Ash, legenda brytyjskiego hard rocka i rocka progresywnego, powstał w 1969 roku w mieście Devon w Wielkiej Brytanii. Rok później wydał swój pierwszy album, a przez kolejnych 45 lat ukazały się jeszcze 23 krążki grupy. Ostatni – Blue Horizon – pojawił się w 2014 roku.

Grupa zasłynęła w świecie muzyki jako pierwsza, który wprowadziła do instrumentarium dwie gitary prowadzące. W swojej historii zespół wielokrotnie zmieniał skład, a obecnie występuje w nim: Andy Powell (założyciel, gitara, śpiew), Muddy Manninen (gitara), Bob Skeat (gitara basowa) oraz Joe Crabtree (perkusja).

Bydgoski koncert odbędzie się 14 lutego w klubie Kuźnia i będzie stanowił część europejskiej trasy. Oprócz Polski (trzy koncerty w naszym kraju) muzycy odwiedzą też Niemcy, Luksemburg, Holandię, Belgię, Austrię i Francję. Bilety do końca bieżącego roku kosztują 100 złotych. W okresie od 1 stycznia do 7 lutego ich cena wzrośnie do 120 złotych, w ostatnim tygodniu będą dostępne za 135 zł. Jako support zagra TBA.


Powiązane treści